امروز: دوشنبه، 26 مهر 1400
08/29 1396

گروه سایبان - علی موسی الرضا از مدیران سابق بیمه ایران است که به تازگی از عملکردش در این شرکت در سالگرد تاسیس بیمه ایران تقدیر شد، در کارنامه عملکردش در شرکت بیمه میهن زیان 157 ریال برای هر سهم ثبت شد.


از ابتدای سال تاکنون گزینه های متعددی برای مدیریت عاملی بیمه میهن کاندید شده اند که متاسفانه نتوانسته اند کرسی را از موسی الرضا تحویل بگیرند. آخرین گزینه هم محمد حیدری معاون فنی بیمه ایران بود که ظاهرا با تغییراتی که در وزارت اقتصاد ایجاد شد با انتقالش به شرکت خصوصی موافقت به عمل نیامد.


در این میان نگاهی به عملکرد هیات مدیره بیمه میهن و موسی الرضا به عنوان منتخب هیات مدیره خالی از لطف نیست ، مدیرعاملی که چندی پیش در گفت و گو با خبرنگار ما اذعان کرد که از مدیریت این شرکت خداحافظی کرده است ! اما هنوز به عنوان مدیرعامل با سازمان ها مکاتبه می کند و قانونا هم عهده دار مسئولیت است.


حق بیمه صادره بیمه میهن (حسابرسی نشده) در شش ماهه ابتدای امسال به 57 میلیارد و 930 میلیون تومان رسیده است و کاهش 31درصدی را تجربه کرده است . از سوی دیگر خسارت پرداختی شرکت نیز به 66 میلیارد تومان رسیده است.


با چنین وضعیتی شرکت بیش از 80 میلیارد تومان هم مطالبات از بیمه گران و نمایندگان دارد و موجودی نقد شرکت به 7 میلیارد تومان بالغ می شود.


بر این اساس زیان انباشته شرکت با بیش از 50درصد رشد به 37 میلیارد تومان رسیده و برای سهام داران به ازای هر سهم 157 ریال زیان از این شرکت باقی مانده است.


در سایه سکوت مقام ناظر ، عملکرد این شرکت صدای سازمان بورس را درآروده است و مدیرعامل شرکت در نامه ای به بورس اذعان دارد که بیش از 60 درصد از حق بیمه پیش بینی شده در بودجه در 6 ماهه دوم سال محقق خواهد شد . این حق بیمه ها شامل حق بیمه های حاصل از انعقاد قرارداد با خودروسازان و بنیاد مسکن است.

موسی الرضا اذعان دارد که در شش ماهه دوم سال شرکت خسارت بیش از 6 ماهه ابتدای سال خواهد بود و این شرکت انحرافی از عملکرد در این زمینه نیز ندارد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود