امروز: چهارشنبه، 7 آبان 1399

7ماه تا پایان دولت/7سال زیان انباشته بیمه ایران را چه کسی پاسخگوست؟

گروه سایبان - در هفت سال گذشته صورت های مالی بیمه ایران با زیان گزارش شده است و مجمع اخیر این شرکت نیز صورت های مالی را با زیان انباشته بیش از 7 هزار میلیارد تومانی تائید کرده است، بدون آنکه اخباری در زمینه تسریع در افزایش سرمایه بزرگترین و تنها شرکت بیمه ای دولتی کشور منتشر شود!


گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 20 مهر 1399

هشدار مقام ناظر به مدیریت «پیکارجو»/ پرونده را به شورای عالی بیمه می بریم

گروه سایبان - یکی از کلیدی ترین توصیه های رئیس کل بیمه مرکزی به کامبیز پیکارجو به عنوان مدیرعامل بیمه آرمان «جلوگیری از تمرکز پرتفوی شرکت در امور بیمه‌ای مربوط به یک بیمه گذار خاص» بود، اما حالا از راهروهای بیمه مرکزی خبر می رسد که مطالبات از سایپا احتمال تعلیق در یک یا چند رشته بیمه ای را در این شرکت تقویت کرده است. با این عملکرد پرسش مهم و اساسی این است که آیا قطع شریان حیاتی بیمه شخص ثالث مطلوب سهام داران و ذی نفعان این شرکت بیمه ای هست و اساسا چنین عملکردی مورد تائید ذی نفعان قرار می گیرد؟


گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 05 آبان 1399

معاون فنی بیمه رازی : سود مشارکت در منافع عرصه اصلی رقابت بیمه گران است

گروه سایبان - طبق ماده ۱۱ فصل چهارم مشارکت درمنافع  آیین نامه شماره ۶۸ –  بیمه های زندگی و مستمری، مؤسسات بیمه مکلفند در انواع بیمه‌‏های زندگی جز در بیمه‌های خطر فوت زمانی، بیمه گزاران بیمه ‏های زندگی خود را در حداقل ۸۵ درصد منافع حاصل از مجموع معاملات بیمه‌های مذکور سهیم کند.

گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 30 مهر 1399

چرا باید بیمه عمر بخریم؟/ پاسخ بیمه سامان به دغدغه های خریداران بیمه عمر

گروه سایبان - همه کارشناسان بر لزوم افزایش نقش بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری در زندگی اقتصادی مردم تاکید دارند، اما درباره چگونگی پیاده سازی این روند کمتر اظهار نظر شده است. از سوی دیگر مردم همواره با این سوال مواجه اند که «چرا بیمه عمر بخریم، در حالی که می توانیم پولمان را در بانک، طلا یا بورس سرمایه گذاری کنیم؟»

گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 30 مهر 1399

نياز به تغيير رويکردهاي آماري و تحليلي در صنعت بيمه

نیما نورالهی مدیرعامل بیمه تجارت نو- رقابت هاي ناسالم بازار در شرايط امروز به انشقاق ميان هدف گذاري‌هاي برنامه استراتژيک و عملکرد شرکت‌هاي بيمه منتهي مي شود. مسلما رقابت در فضايي که اکچوئري دقيقي براي آيتم‌هاي آن صورت نگرفته، ره‌آورد مثبتي نخواهد داشت و در سايه اين رقابت ناسالم و برنامه‌ريزي‌هاي مالي کوتاه‌مدت که مبناي محاسباتي درستي ندارد، نرخ رشد پايدار هر روز کمرنگتر خواهد شد.


گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 30 مهر 1399