امروز: دوشنبه، 30 دی 1398

مسوول پرداخت خسارت سقوط هواپیمای اوکراینی

گروه سایبان- رضا خسروشاهی - اگر چه سخن گفتن در رابطه با جبران خسارت بازماندگان داغدار هواپیمای اوکراینی درحال‌حاضر مناسب نیست لیکن چون مسوولان بیمه مرکزی ایران بلافاصله پس از وقوع حادثه اعلام کرده‌اند خسارت بازماندگان را پرداخت خواهند کرد نویسنده برآن شد تا نکاتی را در این رابطه با بازماندگان درمیان بگذارد. امیدوارم حقوقدانان و کارشناسان بیمه در این مورد توضیحات کامل‌تری در اختیار خانواده‌های داغدار قرار دهند. 

گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 29 دی 1398

رئیس کل بیمه مرکزی پاسخگو باشد، وزیراقتصاد پیگیر/ درج نام یک دوشغله در سایت بیمه مرکزی چه مفهومی دارد؟

گروه سایبان - چندی پیش بود که بیمه مرکزی تکلیف 5 هزار نماینده دوشغله صنعت بیمه را روشن کرد، اما آیا نهاد ناظر توانایی تعیین تکلیف معدود مدیران عالی دو شغله صنعت بیمه را هم دارد؟ این روشنگری در شرایطی صورت می گیرد که وزیر امور اقتصادی و دارایی چندی پیش به قانون سوت زنی در اقتصاد اشاره کرد ودر مورد حس آلودگی در صنعت بیمه تذکراتی را به رئیس کل بیمه مرکزی داد.
گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 29 دی 1398

کیایی: تسعیر ارز موضوع مهم صورت های مالی شرکت های بیمه/ پرداخت 477 هزاریورو خسارت برای سانچی

گروه سایبان - مدیرعامل بیمه اتکایی امین می گوید که 90 میلیاردتومان سود برای سال مالی قبل محقق کرده است.او که پیش از برگزاری مجمع  سالانه خبرنگاران را دعوت کرده بود تا نسبت به صورتهای مالی شرکت اظهار نظر کنند گفت که IBNR  امسال شرکت با نسبت 65درصد در صورت های مالی لحاظ شده است.


گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 28 دی 1398

گمانه زنی ها از پشت پرده تغییرات مدیریتی در بیمه ایران معین

گروه سایبان - هنوز یک هفته از معارفه رسمی مدیرعامل جدید بیمه ایران نگذشته و امضای حکم مدیرعاملی محمد رضایی برای این شرکت خشک نشده که امروز در اولین حرکت پس از معارفه، او یکی از مدیران شرکت های اقماری بیمه ایران را تغییر داد.

گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 24 دی 1398

پرده خوانی توسعه صنعت بیمه/ سندیکای بیمه گران سومین برگ برنده را رو کرد

گروه سایبان - به نظر می رسد اهمیت جایگاه صنعت بیمه در سال جاری به اوج خود نزدیک می شود، چراکه سوت مبارزه با فساد در کشور برای اولین بار به صورت رسمی در صنعت بیمه و توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی به صدا درآمد و پس از آن با پیگیری های رئیس کل بیمه مرکزی، رئیس جمهور برای نخستین بار در همایش امسال بیمه و توسعه حضور پیدا کرد و در پرده سوم این سید محمد کریمی بود که توانست برای نخستین بار وزیر امور اقتصادی و دارایی را به عنوان مقام عالی و سکان دار اقتصاد کشور پای درد و دل خانواده صنعت بیمه درمحل سندیکای بیمه گران بنشاند.
گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 24 دی 1398

رئیس کل بیمه مرکزی: شرکت‌های بیمه نمی‌توانند بیش از ١٠ درصد سهام شرکتی را در اختیار داشته باشند

گروه سایبان - رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: در هیات عالی واگذاری تصمیم گرفتیم که سهم دولت در شرکت های بیمه آسیا و اتکایی امین واگذار شود تا تنها بیمه ایران دولتی بماند.


گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 24 دی 1398

توصیه هایی به وزیر اقتصاد برای نشست سندیکا

گروه سایبان - وزیر اقتصاد فردا در حالی در سندیکای بیمه گران حاضر خواهد شد که حضور چنین جایگاهی در سندیکا بیمه گران تا پیش از این بی سابقه بوده است، این در حالی است که وعده های وزرای اقتصاد پیشین به صنعت بیمه که بارزترین آنها حذف مالیات بر ارزش افزوده بود، جنبه عملیاتی پیدا نکرده است.
گروه خبری: سایه بان
- تاریخ انتشار: 23 دی 1398