امروز: پنج شنبه، 30 فروردین 1403
06/27 1400

  

گروه سایبان - صف ایجاد شرکت های بیمه طولانی تر شده است و حالا اسامی جدید از شرکت های بیمه در آینده شنیده می شود.

پیش از این بر اساس یک مطالعه دو سناریوی متفاوت در تعیین تعداد بهینه شرکت های بیمه قابل تصور بود. در این مطالعه سهم بیمه ایران از بازار بیمه کشور مورد تاکید قرار گرفته بود و اذعان شده بود که با حفظ سهم این شرکت(50 درصد ) تعداد بهینه شرکت های بیمه 31 شرکت است . از سوی دیگر اگر سهم شرکت بیمه ایران از بازار کاهش یابد دستیابی به تعداد بهینه 61 شرکت می تواند در بازار بیمه ای کشور پیاده سازی شود.مطالعات امروز نشان می دهد که سهم بیمه ایران از پرتفوی بیمه ای به 32 درصد بازار رسیده است و به نظر می رسد که افزایش تعداد شرکت ها نیز از همین منظر دنبال می شود.


اما مسئولیت شرکت های جدید برای توسعه بازار چیست؟ آیا شرکت های جدید قرار است از بازار فعلی بیمه سهم برداشت کنند و یا باید برای بزرگ شدن حجم بازار بیمه کشور هم تلاش کرد؟


از سوی دیگر تجربه در نظام همسایه بیمه یعنی نظام بانکی عکس این موضوع را در پیش گرفته است . چندی پیش بود که تقوی نژاد مدیرعامل پیشین بانک سپه در یک کنفرانس خبری اذعان کرد که 5 بانک از بدنه بانک سپه خارج شده است. این در حالی است که امروز پس از سال ها مشاهده می شود که 5 بانک در بانک سپه ادغام شده است.

از سوی دیگر در حالیکه برای ورود شرکت های جدید شرایط مهیاست اما مقررات اعسار و خروج از صنعت غیر شفاف به نظر می رسد، تا جایی که هنوز وضعیت تنها بیمه کشور که دچار مشکلات مالی بود روشن نیست.

با این وجود برخی منابع خبری از حضور شرکت اتکایی جدیدی دیگر به نام رایا (در مرحله تقاضا) خبر می دهند. اما موسسین این شرکت اتکایی چه کسانی هستند؟درصد سهم

اسامی موسسین

20

شرکت آتیه امید توسعه- سهامی خاص

15

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت- سهامی عام

10

شرکت سرمایه گذاری پایا تدبیر پارسا- سهامی عام

10

شرکت سرمایه گذاری سبحان – سهامی عام

10

شرکت توسعه صنعتی و غذایی زر- سهامی عام

5

شرکت سرمایه گذاری راهبرد آریا – سهامی عام

10

سید مجتبی شریعتی پور

5

منصور باغ ابریشمی

5

اقدس السادات شریعتی پور

90

جمع درصد موسسین


.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود