امروز: دوشنبه، 10 بهمن 1401
09/10 1399

 

 گروه سایبان - بیمه پارس دومین شرکت اتکایی است که در روزهای اخیر مجوز خود را از بیمه مرکزی دریافت کرده است.

به گزارش رازپول، پیشتر عنوان شد که موسسین بیمه اتکایی پارس همان سهام داران بیمه پارسیان هستند. بررسی های بیشتر این موضوع را تائید می کند. در گروه موسسین بیمه پارس شرکت سرمایه گذاری آتیه پارسیس پارس با 5درصد سهام دیده می شود. گروه مالی پارسیان با 20 درصد سهم دومین گروه از موسسین این شرکت بیمه ای است.

سهم بیمه پارسیان در تشکیل این شرکت بیمه ای 15درصد است و شرکت صبا تامین پارسیان 20 درصد سهم را در گروه موسسین به خود اختصاص داده است.

اما نکته مهم حضور شرکت سرمایه گذاری بانک کارآفرین به عنوان تنها شرکتی که از خانواده پارسیان نبوده است که در گروه موسسین جا دارد . این مجموعه 10 درصد سهم بیمه اتکایی پارس را در اختیار دارد.

احتمالا باقی مانده سهام شرکت از طریق پذیره نویسی واگذار خواهد شد.

اما پشت صندلی های این شرکت های حقوقی چه افرادی حضور دارند.

شاید موثرترین چهره گروه پارسیان در تشکیل این شرکت بیمه ای را هادی اویار حسین باید دانست. فردی که از سابقه و تجربه لازم برای حضور در صحنه فعالیت های بیمه ای برخوردار است.


از سوی دیگر در پشت شرکت سرمایه گذاری بانک کارآفرین افراد نام آشنای بیمه ای دیگری ایستاده اند و شکل گیری این شرکت را باید پیوند دو خانواده بزرگ پارسیان و کارآفرین در این مجموعه دانست. حتی افراد نام آشنای دیگری از صنعت بیمه مانند عبدالمحمود ضرابی که در شرکت سرمایه گذاری بانک کارآفرین به عنوان عضو هیات مدیره حضور دارند، را می توان از مهره های احتمالی تاثیرگذار در شکل گیری بیمه پارس عنوان کرد.


ضرابی از پایه گذاران بیمه کارآفرین بوده است و احتمالا در اتاق فکر او ژنرال های دیگری از صنعت بیمه او را همراهی می کنند.

به نظر نمی رسد شکل گیری شرکت های اتکایی جدید صنعت بیمه از سوی گروه های جدیدی باشد و ظاهرا سهام داران قدیمی این صنعت با مجوزهای جدید برنامه های کسب و کاری خود را گسترش می دهند. 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود