امروز: چهارشنبه، 28 مهر 1400
10/17 1392

ایران و جهان - زمان زیادی بود که از پورمحمدي خبري نبود اما حضور وی در کنار رئیس کل بانک مرکزی در مراسم  اختتامیه سومین همایش سالانه بانک داری الکترونیک و نظام های پرداخت کشور سوالات زیادی را در ذهن کارگزاران اقتصادی کشور برانگیخت.
هرچند که ایران و جهان حاشیه های افتتاحیه این مراسم را در روز گذشته منتشر کرد اما مراسم اختتامیه این همایش در روز سه شنبه نیز با حواشی خبری همراه بود .
ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی در مراسم اختتامیه این مراسم حضور داشت و یکی از مشایعت کنندگان وی نیز سید حمید پورمحمدی گل سفید قائم مقام سابق بانک مرکزی بود .

حميد پورمحمدي در جريان اختلاس سه هزار ميلياردي بازداشت شد، هرچند اتهام او در دادگاه فساد مالي در شبکه بانکي کشور ثابت نشد اما او ديگر به ساختمان بانک مرکزي بازنگشت و از آن پس چراغ خاموش به فعاليت در سمت جديد خود يعني معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور و در کنار رحیمی ادامه داد.

زمان زیادی بود از پورمحمدي خبري نبود اما حضور وی در کنار رئیس کل بانک مرکزی در این مراسم سوالات زیادی را برانگیخت . 
این در حالی است که پورمحمدی در جلسه سوال از وزیر اقتصاد نیز در مجلس دیده شده بود.
ساتنا به دلیل تحریم ها از حمایت انگلیس خارج شده است و گویا پورمحمدی رئیس کمیته ای بوده است که سامانه آریا ساتنا را به جای سامانه ساتنا راه اندازی کرده است .
تحلیل گران نظام پولی کشور باز شدن دوباره پای پورمحمدی به بانک مرکزی و این نمایش عمومی را در انظار برای ذائقه سنجی بازگشت رسمی او به بانک مرکزی می دانند.

وی پیش از این به عنوان قائم‌مقام رئیس کل بانک مرکزی ایران (در دوره ریاست محمود بهمنی)، مشاور عالی رئیس بانک مرکزی (سال ۱۳۸۷ در دوره طهماسب مظاهری)، معاون بانکی وزیر اقتصاد و دارایی (از سال ۱۳۸۳ در دوره صفدر حسینی، داوود دانش جعفری و شمس‌الدین حسینی) فعالیت داشته است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود