امروز: یکشنبه، 7 خرداد 1402
11/19 1399

 گروه سایبان -  5 کارگزاری برخط از سوی بیمه مرکزی رونمایی شد.

برخی منابع خبری از اعطای مجوز به 5 کارگزاری برخط خبرداده اند که مشخصات 4 کارگزاری در سایت بیمه مرکزی درج شده است اما در مورد وضعیت یک مورد از آنها اطلاعاتی به دست نیامد. رایان حامی مهام، فروشگاه بیمه ماهان، پارسیان لوتوس خاورمیانه، آینده نگر تبریز و بیمه شدی از جمله کارگزاری هایی هستند که ظاهرا به صورت برخط می توانند فعالیت داشته باشند که از کارگزاری«بیمه شدی» اطلاعاتی در دست نیست.


رایان حامی مهام

تاسیس شرکت سهامی خاص کارگزاری رسمی بیمه مستقیم برخط رایان حامی مهام درتاریخ 30/06/1399 تاسیس شده است.

موضوع فعالیت شرکت منحصرا عبارت است از: . ایجاد امکان مقایسه خدمات بیمه و مشاوره آنلاین در خصوص نرخ و شرایط به متقاضی خدمات بیمه. . بازاریابی و ایجاد امکان فروش آنلاین در یک و یا چند رشته بیمه ای برای مؤسسات بیمه، نمایندگان آنها و کارگزاران رسمی بیمه. . ایجاد امکان واریز آنلاین حق بیمه از طریق اتصال به سیستمهای مالی موسسه بیمه. . دریافت اطلاعات لازم از متقاضی خدمات بیمه و ارایه مشاوره به وی در خصوص نرخ و شرایط خدمات بیمه مورد تقاضا و نحوه دریافت خسارت احتمالی. . تکمیل فرم پیشنهاد بیمه و امضای آن به نمایندگی از طرف متقاضی خدمات بیمه. . اخذ پوشش بیمه مناسب و الحاقیه از مؤسسات بیمه حسب مورد برای متقاضی خدمات بیمه یا بیمه‌گذار. . پیگیری پرونده‌های خسارت بیمه‌نامه‌هایی که با کد همان کارگزار بیمه صادر شده ‌است، شامل اعلام خسارت و اخذ رسید آن، تحویل مدارک و مستندات لازم برای تشکیل پرونده خسارت به مؤسسه بیمه و مذاکره با مؤسسه بیمه در خصوص خسارت به نمایندگی از بیمه گذار.

تبصره- انجام فعالیتهای موضوع بندهای 5 و 7 این ماده مشروط به داشتن اجازه نامه کتبی رسمی از متقاضی خدمات بیمه یا بیمه‌گذار است. این اجازه نامه باید طبق نمونه ابلاغی بیمه مرکزی تنظیم گردد.

سرمایه این کارگزاری 50 میلیون تومان است .

 اعضا هییت مدیره رویاء یعقوبی به سمت عضو هییت مدیره به مدت 2 سال، مهدی حیدری به سمت منشی هییت مدیره به مدت 2 سال و به سمت عضو هییت مدیره به مدت 2 سال و به سمت نایب رییس هییت مدیره به مدت 2 سال، محسن لحنی به نمایندگی از فنی و مهندسی رایان تجارت الکترونیک مهام و به سمت رییس هییت مدیره به مدت 2 سال و به سمت عضو هییت مدیره به مدت 2 سال منصور عباسی خواجه شاهی به عنوان عضو هییت مدیره به مدت 2 سال و به سمت مدیرعامل به مدت 2 سال.


پارسیان لوتوس خاورمیانه

این کارگزاری از 8 بهمن ماه پروانه فعالیت خود را دریافت کرده است.

محمد حسین حسینی مدیریت این کارگزاری را برعهده دارد .

فروشگاه بیمه ماهان

یکی دیگر از کارگزاری های برخط که به تازگی مجوز گرفته فروشگاه بیمه ماهان است.شکوه ارکو مدیر این کارگزاری است که 9 آذر ماه امسال مجوز دریافت کرده است.

آینده نگر تبریز

یکی دیگر از کارگزاری های برخط آینده نگر تبریز است. این کارگزاری ظاهرا از قدیم فعال است اما حالا مجوز خود را برخط کرده است. ایوب توحید نیا مدیر این کارگزاری است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود