امروز: پنج شنبه، 30 فروردین 1403
05/26 1400

گروه سایبان - هیات رئیسه سندیکای بیمه گران هفته گذشته مهلت ثبت نام کاندیدای دبیرکلی را یک هفته کاری تمدید کرد، اما تعطیلات سراسری اعلامی ستاد مبارزه با کرونا باز هم معادلات را به هم ریخت.


با مساعدت هیات رئیسه و پیام رئیس شورای عمومی هرچند که زمان ثبت نام کاندیدای دبیرکلی سندیکای بیمه گران تا 6 شهریور تمدید شد (7 روز کاری) اما به نظر می رسد که با توجه به قرارگرفتن کشور در لحظات حساس کنونی شاید بهتر باشد انتخابات سندیکا همانند دوره قبل با تاخیر برگزار شود. تعطیلات پیشرو زمان ثبت نام باید مجددا تمدید شود.


هفته گذشته فهرست رسمی وزرای کابینه از سوی رئیس جمهور به مجلس ارائه شد و احتمالا در هفته های اخیر جلسات مجلس برای دادن یا ندادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادی برگزار می شود و پس از استقرار  وزرا دومینوی تغییرات در نهادها و موسسات زیر مجموعه کلید خواهد خورد. در این میان استقرار کابینه می تواند به واسطه سهام دولتی یا وابستگی به دولت احتمال تغییرات مدیریتی را در برخی شرکت های بیمه ای دولتی و خصولتی به همراه داشته باشد.


در چنین فضای متزلزل مدیریتی که هنوز تکلیف وزیر اقتصاد مشخص نیست، رئیس کل بانک مرکزی حکم نگرفته است و وضعیت رئیس کل بیمه مرکزی نامعلوم است و ترکیب سهام داری شرکت ها و به واسطه آن نمایندگان حاضر در هیات مدیره و به تبع آن وضعیت مدیران عامل نامعلوم است ،اصرار بر برگزاری انتخابات به هنگام چه ارزش افزوده ای را برای صنعتی که ترکیب مدیریتی آن قطعا دستخوش تغییرات است، می تواند داشته باشد؟


اگر در این میان به فرض اینکه پیشنهادی بهتر در عرصه خدمت برای دبیرکل کنونی سندیکا مطرح شود آیا او مدیریت سندیکا را به امید خدمت رسانی بهتر واگذار نخواهد کرد؟


از سوی دیگر هنوز چینش مدیریتی و ترکیب لیست های متفاوت در سطوح مختلف کابینه سیزدهم نهایی نشده است که قرار باشد تصمیم گیری در خصوص سرنوشت هیات تصمیم ساز صنعت بیمه مشخص باشد.


بنابراین در چنین شرایط متزلزلی آیا رقبای جدی و مطرحی که بتواند برای اعتلای صنعت بیمه نهایت تلاش خود را به کار گیرد حاضر به حضور در عرصه انتخابات می شود؟

به نظر می رسد همانند انتخابات سال 1398 سندیکای بیمه گران با یک آرامش، تعقل و ژرف نگری خاصه یک نظام اکچوئر با تعویق زمان برگزاری می توان با تامل و تدبر و در سایه استحکامات دولت سیزدهم به انتخابی محکم دست یافت.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود