امروز: جمعه، 15 مهر 1401
05/7 1399

 گروه بازارپول - رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: رشد شاخص‌های عملکردی و اقبال فعالان بازار سرمایه به وبصادر، موید شناخت بانک صادرات ایران از توان و ظرفیت داخلی و حرکت در مسیر توسعه کشور برای مقابله با آثار تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران است.


به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حمید تاجیک در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران، افزود: با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه و خصمانه آمریکا و همدستانش که درآمد نفت ایران را بسیار متاثر کرده، توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری و گسترش دسترسی به بازار بورس موجب افزایش توان و ظرفیت داخلی کشور شده و این وضعیت نویدبخش روزهای بهتری برای اقتصاد کشور است. افزایش ٤٨٠ درصدی نرخ سهم بانک صادرات ایران و رشد ٥.٨ برابری آن از ابتدای سال جاری تاکنون تایید کننده این ادعا است.


وی که ریاست این مجمع را بر عهده داشت، با اشاره به کاهش ١.٧ درصدی قیمت تمام شده پول در بانک صادرات ایران و کاهش آن از ١٧.٣٤ درصد سال ٩٧ به ١٥.٦١ درصد در پایان سال مالی ٩٨ و همچنین رشد نرخ موثر تسهیلات این بانک از ١٥.٨٢ درصد سال ٩٧ به ١٦.٧٣درصد در پایان سال ٩٨، اظهار کرد: رشد بیش از ٣٦ درصدی منابع بانک که ٤ درصد بالاتر از نرخ رشد نقدینگی در کشور است، نشان می‌دهد که توجه به زیرساخت‌های اقتصادی و شناسایی ظرفیت‌های ملی توامان با تولید محصولات نوین بانکی، تمرکز بر خدمات کارمزدی و درآمدهای غیرمشاع معادل ٤٤ درصد، پرهیز از گرفتارشدن در گرداب سود سپرده‌های نامتعارف و افزایش سهم منابع ارزان قیمت، می‌تواند حتی در شرایط تحریم و تنگناهای مالی و به ویژه شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا، برای بنگاه‌های مالی کشور از جمله بانک صادرات ایران ارزش افزوده ایجاد کند.


رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران افزود: رشد ٣١ درصدی مصارف بانک صادرات ایران در سال ٩٨ و عبور آن از ١٥٥ هزار میلیارد تومان نیز نشان از عزم و اراده جدی مدیران این بانک برای حمایت بیش از پیش از صنایع و واحدهای تولیدی در قالب برخی طرح‌های کارآمد و نوین دارد. این در حالی است که بانک صادرات ایران از ابتدای سال ٩٧ تاکنون برداشتی از منابع نزد بانک مرکزی نداشته و حتی به سایر بانک‌ها و موسسات نیز به صورت شبانه تسهیلات داده است.

تاجیک اظهار کرد: بانک صادرات ایران در پرتو برنامه‌ریزی‌های مؤثر، توجه ویژه به مدیریت ریسک، اهتمام به رعایت دقیق بسته‌های اعتباری، انسجام مدیریتی، تعهد و مساعی همه کارکنان صف و ستاد، هیئت‌مدیره و مدیریت عالی بانک به افق‌های روشن‌تر آینده می‌نگرد که امروز نتیجه تلاش‌ها و انسجام سازمانی آنها در صورت‌ها و گزارش‌های دوره مالی سال ٩٨ متبلور است.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی دقیق صورت‌گرفته برای تداوم سودآوری بانک، از تمرکز و تلاش برای برنامه‌ریزی مؤثر برای بهبود کفایت سرمایه بانک صادرات ایران خبر داد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود