امروز: دوشنبه، 26 مهر 1400
05/18 1396


گروه بازار پول - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی که به اتفاق فریدون همتی استاندار قزوین در از طرح تولید خودرو سنگین سبز توسط شرکت ماموت دیزل بازدید می نمود، از تلاشهای مدیران بانک صادرات ایران در اعطای ٧٥٢٠ میلیارد ریال تسهیلات فروش اقساطی خودروهای سنگین، قدردانی کرد.


به گزارش رازپول به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، کشاورزیان که از نحوه تحویل خودروهای سنگین به متقاضیان برخوردار از تسهیلات ٣٧٦٠ میلیون ریالی این بانک بازدید می کرد، گفت: شرط اصلی در نوسازی ناوگان خودروهای سنگین فرسوده، تأمین وجه مالی آن است چرا که امروز کمتر کسی علاقه مند به خرید نقدی خودرو سنگین داشته و اغلب تمایل به استفاده از فاینانس یا لیزینگ برای این منظور دارند بنابراین ورود بانکها به این موضوع بسیار حائز اهمیت است تا روند نوسازی ناوگان خودروهای سنگین فرسوده با سرعت بیشتری به پیش شود.

وی با اشاره به حمایت بانک صادرات ایران در این زمینه افزود: مدیران بانک صادرات ایران پیشقدم شدند و قراردادی را برای لیزینگ این خودروها با شرکت ماموت دیزل به امضاء رسانند که نتیجه آن نوسازی 2 هزار دستگاه از این ناوگان بود. این امر بسیار قابل ستایش است و امیدوارم که بقیه بانکها نیز از این الگو تبعیت کنند.


وی در ادامه اظهار داشت: میزان ریسکی که بانکها در این زمینه دارند به مراتب کمتر از بسیاری وامها است که پرداخت می کنند. برای اطمینان خاطر نیز باید بگویم سازمان راهداری خود را متعهد می داند که در زمینه بازگشت قسط این تسهیلات همکاری صددرصدی با بانکها داشته باشد و قطعاً این کار انجام خواهد گرفت.


در این بازدید مهرزاد فردوس مدیرعامل گروه ماموت دیزل نیز در خصوص کمکهای بانک صادرات ایران به پروژه نوسازی خودروهای سنگین فرسوده گفت: بیش از ١٠ سال است که بخشنامه نوسازی خودروهای فرسوده صادر شده و دلیل این که تا به امروز به موفقیت نرسیده این بود که هیچ بانکی جلو نیامد و آمادگی پرداخت تسهیلات به متقاضیان را نداشت اما خوشبختانه بانک صادرات ایران در این زمینه پیشقدم شد و اینکار بزرگ را تقبل نمود و نتیجه آن چیزی است که الان شاهد آن هستیم.


وی افزود: شرکت ماموت بدون بانک صادرات ایران توان اجرای چنین پروژه بزرگی را نداشت. حامی اصلی ما در به نتیجه رسیدن این پروژه بانک صادرات ایران بود. من به نوبه خودم از این بانک تشکر می کنم چرا که این امر نه تنها موجب رضایت ما و متقاضیان شده بلکه باعث امنیت جاده ها، هوای کشور و کاهش آلودگی صوتی خواهد شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: سایر بانکها نیز این بانک را الگوی خود قرار دهند تا نه فقط این ٢٠٠٠ دستگاه بلکه ٦٠ هزار دستگاه خودروی سنگین فرسوده از رده خارج بالای ٣٥ سال نیز نوسازی شود.جایگزینی ٢٠٠٠ خودرو سنگین فرسوده با همت بانک صادرات ایران

در همین زمینه معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، همتی استاندار قزوین، یوسفیان معاون اعتباری مدیرعامل بانک و صیادی مدیر شعب استان البرز، ضمن بازدید از خطوط تولید گروه ماموت دیزل، شروع تحویل ٢٠٠٠ دستگاه خودروی سنگین خریداری شده با تسهیلات بانک صادرات ایران را کلید زد.


بر اساس تفاهم نامه ای که بین بانک صادرات ایران، شرکت صنعتی ماموت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به امضاء رسیده به ٢٠٠٠ نفر از متقاضیان خرید کشنده و تریلر به ازای هر دستگاه تا سقف ٣٧٦ میلیون تومان تسهیلات توسط بانک صادرات ایران پرداخت می گردد که در مرحله اول به ٥١ متقاضی تسهیلات مزبور پرداخت شده است.

در مراسم بازدید خانم ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از خط تولید گروه ماموت دیزل،کلید اولین خودروهای سنگین سبز تولیدی این شرکت، که از تسهیلات فروش اقساطی بانک صادرات ایران استفاده نمودنده را به صاحبان آن تحویل داد.


در این بازدید، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم و ادامه این مسیر در دولت دوازدهم، در خصوص توسعه پایدار و سازگاری آن با محیط زیست از نقش بانک صادرات ایران در این زمینه تقدیر و همکاری سیستم بانکی در بحث کاهش آلودگی هوا و نوسازی خودروهای سبک و سنگین فرسوده بسیار مهم دانست.

وی در پایان اظهار داشت: از  تمامی بانکها به ویژه بانک صادرات ایران که در این پروژه نقش مهمی ایفا نموده صمیمانه تشکر می کنم امیدوارم که از این فرصت همه دارندگان خودروهای فرسوده استفاده کنند و از تسهیلاتی که بانک صادرات ایران و سازمان راهداری ایجاد کرده و اولویت بندیهایی که تعیین شده استفاده نمایند تا ما هر چه زودتر بتوانیم خودروهای فرسوده را از ناوگان حمل و نقل عمومی و خودروهای شخصی و همینطور خودروهای سنگین خارج کنیم.

پیشگامی بانک صادرات ایران در نوسازی ناوگان باربری جاده ای

لازم به اشاره است  این بانک در راستای ایفای مسئولیتهای اجتماعی و به منظور افزایش ایمنی جاده ای، جلوگیری از آلودگی هوا و محیط زیست و صرفه جویی در هزینه های سوخت، تفاهمنامه ای با شرکت مجتمع صنعتی ماموت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای مدت ٢ سال (سالهای ٩٦ و ٩٧) جهت نوسازی و جایگزینی  ناوگان باربری جاده ای امضاء کرد.

براساس تفاهم نامه مذکور مقرر شد با پرداخت مبلغ ٧/٥٢٠ میلیارد ریال، ٤ هزار دستگاه (دستگاه کشنده اسکانیا و ٢ هزار دستگاه تریلر) نوسازی به شبکه حمل و نقل کشور افزوده شوند.

بر اساس این گزارش، وفق تفاهم نامه یادشده تا ٨٠درصد قیمت خرید یک دستگاه کشنده اسکانیا تا سقف ٣/٢٠٠ میلیون ریال و یک دستگاه تریلر تا سقف ٥٦٠ میلیون ریال (جمعاً مبلغ ٣/٧٦٠ میلیون ریال) در قالب عقود مرابحه، اجاره به شرط تملیک و یا فروش اقساطی ماشین آلات به متقاضیان پرداخت می شود.

شایان ذکر است مدت بازپرداخت تسهیلات مذکور حداکثر ٧ سال و نرخ سود تسهیلات یاد شده مطابق مصوبه شورای پول و اعتبار ١٨درصد (٩درصد سهم متقاضی و ٩ درصد سهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای) می باشد و همچنین خودروهای مورد نظر حداکثر به مدت ٢ سال توسط شرکت مجتمع صنعتی ماموت گارانتی و به مدت ١٠ سال خدمات پس از فروش و تامین قطعات خواهند داشت.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود