امروز: دوشنبه، 26 مهر 1400
08/27 1398

گروه سایبان - با وجود اینکه بیمه پارسیان رسما مجوز قبولی اتکایی را از بیمه مرکزی دریافت کرده است، اما ظاهرا بیمه مرکزی این توانایی را به رسمیت نمی شمارد!

چندی پیش بود که بیمه پارسیان اعلام کرد: بر اساس این تاییدیه که به استناد ضوابط اجرایی ماده 20 آیین نامه 40.5مصوب شورای عالی بیمه و همچنین حسب بررسی های بعمل آمده صادر شده است؛ بیمه پارسیان از این پس مجوز قبولی اتکایی از داخل دارد و می تواند بازهم فعالیت های خود را در این زمینه گسترش دهد.
 بیمه پارسیان که اخیرا تاییدیه سطح یک توانگری مالی خود را با افزایش نسبت خود به عدد 120 مجدداً دریافت نمود از ابتدای آبان ماه هم مجوز قبولی اتکایی از بیمه مرکزی گرفت تا همچنان بعنوان یکی از توانمندترین شرکت های بیمه خصوصی کشور خدمات برتر خود را مطرح نماید.
این در حالی است که در جدول آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت های بیمه  بر مبنای اطلاعات آخرین صورت های مالی مصوب که از سوی بیمه مرکزی اعلام و به روز می شود هنوز بیمه پارسیان توانایی قبولی را ندارد و ظرفیتش به روز نشده است!
بر این اساس به نظر می رسد تمایل به نگهداری قبولی در بخش دولتی که سهم به سزایی در این پرتفو دارند بالاست تا جایی که اطلاعات بخش خصوصی در این جدول به روز رسانی نشده است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود