امروز: دوشنبه، 14 آذر 1401
05/12 1394

ایران و جهان - از ابتدای سال جاری بالغ بر 1083 پرونده شکایت از سوی بیمه گذاران در  بیمه مرکزی به ثبت رسید.در ادامه خواهید خواند که کدام شرکت های بیمه بیشترین پرونده شکایت را دارند.

صنعت بیمه از ابتدای سال جاری بالغ بر 1083 فقره شکایت از سوی بیمه گذاران دریافت کرده که در میان شرکت ها، بیمه توسعه که به تازگی با مدیریت سعید افشاری اداره می شود و برخی افراد که در وقوع مصایب شرکت نقش شایانی داشته اند صلاحیتشان به تائید بیمه مرکزی رسیده و نامشان در فهرست اعضا هیات مدیره دیده می شود، با 159 فقره خسارت هنوز رکوردار در این زمینه است . هرچند که آمارهای بیمه مرکزی عملکرد این شرکت در سال های 94 را صفر گزارش کرده وشرکت فعالیتی در سال گذشته نیز نداشته است .
به گزارش ایران و جهان ،از ابتدای سال جاری بالغ بر 1083 فقره شکایت از سوی بیمه گذاران به بیمه مرکزی مطرح شده که پس از بیمه توسعه به تبع بیشترین شکایت 135مورد مربوط به بزرگترین شرکت بیمه ای کشور یعنی بیمه ایران است .

پس از این شرکت ها ملت و پارسیان به ترتیب با 83 و 75 مورد شکایت ایستاده اند..جایگاه بعدی شکایت های بیمه ای مربوط به بیمه دازی است که با 73 فقره شکایت این رتبه را به دست آورده است .بیمه دانا نیز با 68 فقره شکایت در جایگاه بعدی قرار گرفته است .البته بیمه های سینا وآسیا و نوین نیز تعداد شکایت های بیشتری نسبت به سایر بیمه گران دارند.
نکته حائذ اهمیت در این خصوص تعداد شکایت ها نیست چراکه به هر حال نارضایتی از بنگاه اقتصادی و شکایت از برخی کسب و کارها نمای دیگری از فعالیت های اقتصادی است و طبیعی به شمار می روند . اما بحث مشتری مداری در جایی مطرح می شود که مشتریان در یک پروسه منطقی بتوانند پاسخ های مقتضی دریافت کنند.

بررسی ها نشان می دهد که متوسط زمان پاسخ گویی به شکایت ها در شرکت های مختلف متفاوت بوده است به طوری که متوسط زمان پاسخ گویی به شکایات در بیمه های امید و سینا به ترتیب به 54 و 38 روز می رسد. این در حالی است که در شرکت بزرگی مانند بیمه آسیا متوسط زمان پاسخ گویی به شکایت 7 روز و در بیمه پارسیان 6 روز گزارش شده است .
لازم به اشاره است که ماده 26 آئین نامه شماره 71 شورای عالی بیمه اذعان داشته که مؤسسه بيمه موظف است واحد رسيدگي و پاسخگويي به شكايات تحت نظارت و مسئوليت مستقيم مديرعامل ايجاد و امكان دسترسي آسان براي عموم بيمه‌گذاران را در سطح كشور جهت طرح شكايات مربوطه فراهم نمايد به گونه اي كه حداكثر ظرف مدت ۲۰ روز شكايات رسيدگي شوند،اما رسیدگی به درخواست های مشتری در اسرع وقت در فضای رقابتی امروز از ضروریات است .
ایران و جهان در ادامه جدول شکایت از شرکت های بیمه را از ابتدای سال جاری منتشر کرده است. 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود