امروز: جمعه، 7 مهر 1402
12/21 1395

گروه سایبان - آمارهای 10 ماهه صنعت بیمه نشان می دهد که سهم بازار بیمه ایران در حال کاهش است.
به گزارش پایگاه خبری رازپول، آمار عملكرد 10 ماهه صنعت بیمه نشان می دهد که حق بيمه هاي توليدي و خسارتهاي پرداختي به ترتيب در حدود ۲۲۲/۴ و ۱۳۲/۹ هزار ميليارد ريال رسیده است.بر این اساس رشد حق بيمه‌هاي توليدي و خسارتهاي پرداختي (نسبت به مدت مشابه سال گذشته) به ترتيب ۲۱/۸ درصد و ۲۳/۵ درصد بوده است.

همچنین نسبت خسارت با ۰/۸ واحد افزايش (در مقايسه با مدت مشابه سال قبل) به ۵۹/۷ درصد رسيده و در حدود ۴۶/۱ ميليون بيمه نامه صادر و نزديك ۲۵/۸ ميليون فقره خسارت پرداخت شده است.

آمارها نشان می دهد، صدور تعداد بيمه نامه ‌ها و پرداخت موارد خسارت به ترتيب حدود ۱۵/۴ درصد و ۲۸/۸ درصد، بيشتر از ۱۰ ماهه سال قبل است.

بر این اساس سهم بخش غيردولتي از حق بيمه توليدي و خسارت پرداختي بازار بيمه به ترتيب حدود ۶۱/۶ درصد و ۵۶/۸ درصد است.بنابراین سهم بیمه ایران از حق بیمه های تولیدی به 38.4 و از خسارت های پرداختی 43.2 درصد است.همچنین سهم ۳ رشته بيمه شخص ثالث و مازاد، درمان و زندگي به ترتيب در حدود ۳۸/۵، ۲۵ و ۱۳/۲درصد از پرتفوي حق بيمه بازار است.  اهم آمار۱۲ ماهه منتهي به دي ماه ۱۳۹۵

بر این اساس در ۱۲ ماهه منتهي به دي ماه سال جاری حق بيمه هاي توليدي و خسارت­هاي پرداختي به ترتيب ۲۶۸/۲ و ۱۷۲/۳ هزار ميليارد ريال است.
آمارها نشان می دهد که نرخ رشد حق بيمه‌هاي توليدي و خسارت­هاي پرداختي (نسبت به مدت مشابه سال قبل) به ترتيب ۱۷/۸ درصد و ۱۹/۲ درصد است.

همین آمارها اذعان دارد که نسبت خسارت با ۰/۸ واحد افزايش (نسبت به مدت مشابه سال گذشته) به ۶۴/۲ درصد رسيد.
لازم به اشاره است نزديك ۵۷ ميليون بيمه نامه صادر و حدود ۳۰/۹ ميليون فقره خسارت پرداخت شده است. تعداد بيمه نامه ‌هاي صادره و پرداخت موارد خسارت به ترتيب حدود ۱۰/۲ درصد و ۲۸/۷ درصد، بيشتر از ۱۲ ماهه منتهي به دي ماه ۱۳۹۴ است.

مقدار سهم بخش غيردولتي از حق بيمه توليدي و خسارت پرداختي بازار بيمه به ترتيب حدود ۶۲/۳ درصد و ۵۶/۴ درصد است. در این مدت سهم بازار بیمه ایران از حق بیمه تولیدی 37.7 درصد و از خسارت ها 43.6 درصد بوده است.

ميزان سهم ۳ رشته بيمه شخص ثالث و مازاد، درمان و زندگي به ترتيب معادل ۳۸/۸، ۲۳/۲ و ۱۳/۴ درصد از پرتفوي حق بيمه بازار است.
 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود