امروز: چهارشنبه، 2 خرداد 1403
07/19 1401گروه سایبان - روابط عمومی بیمه ملت در خبری آورده است که عملکرد هیات مدیره پیشین این شرکت سبب کسب بالاترین سطح توانگری مالی بنابر اعلام بیمه مرکزی، برای سومین سال متوالی شده است.

 

به گزارش رازپول و بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی بیمه ملت، در آخرین جدول وضعیت توانگری مالی سال 1401 که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد، بیمه ملت با ارتقا نسبت توانگری مالی و اختلاف امتیاز بسیار بالا نسبت به سایر شرکت‌های بیمه مختلط، با نسبت توانگری 409 موفق به کسب عنوان سطح یک توانگرترین شرکت بیمه در سال 1401 شد.


این یازدهمین سال پیاپی است که بیمه‌ملت سطح یک توانگری مالی را در سرزمین اصلی به دست می آورد و سومین سال متوالی است که این نسبت را نیز ارتقا داده است و برپایه این تاییدیه، بیمه ملت در برابر ریسک‌های پذیرفته شده از توانگری مالی ممتازی برای پوشش برخوردار است.
هیات مدیره بیمه ملت در اردیبهشت سال جاری با تغییراتی مواجه شد و تیم جدید مدیریتی به تازگی سکان هدایت این شرکت را به دست گرفته است. مسلما نتایج عملکرد این هیات مدیره در وضعی توانگری مالی این شرکت در سال 1403 اعلام خواهد شد.


در ماده ۶ آئین نامه 69 آمده است مؤسسات بيمه موظفند نسبت توانگري مالي خود را بصورت سالانه محاسبه و گزارش تفصيلي محاسبات آنرا پس از حسابرسي صورتهاي مالي با تاييد در هيات مديره با امضاي مدير عامل مؤسسه بيمه به همراه اظهار نظر حسابرس مؤسسه حداكثر تا چهار ماه پس از پايان سال مالي به بيمه مركزي جهت تاييد ارسال نمايند. بيمه مركزي ظرف مدت ۲ ماه مراتب تاييد يا عدم تاييد خود را به مؤسسه ذيربط اعلام  مينمايد. بررسی آخرین صورت های مالی بیمه ملت از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران،نشان می دهد نسبت توانگری مالی این شرکت برای سال 1401 معادل 409 درصد (سطح یک) مورد تایید قرار گرفته است که این نسبت در سال 1400 بالغ بر 386 درصد، در سال 1399 بالغ بر 279 درصد و همچنین در سال 1398 بالغ بر 194 درصد اعلام شده بود که نشان از رشد سالانه نسبت توانگری مالی این شرکت دارد.


باید منتظر ماند و دید که آیا این روند مطلوب در سال های بعدی نیز در بیمه ملت جریان خواهد داشت؟

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود