امروز: جمعه، 11 اسفند 1402
02/17 1401

گروه سایبان - سه طرح ترافیکی همزمان ویژه ساماندهی عبور و مرور در معابر و تقاطع‌ها، طرح موتوریاب و طرح انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران از امروز و بطور همزمان در ۱۰۰ نقطه از پایتخت به اجرا درآمد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت ظهر امروز در مراسم آغاز سه طرح همزمان ترافیکی در پایتخت با حضور در چهارراه ولیعصر تهران در جمع خبرنگاران، گفت: امروز طرح‌های موتوریاب، طرح ساماندهی عبور و مرور در معابر و طرح انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران در ۱۰۰ نقطه از تهران به اجرا درآمد. این طرح‌ها پیش از این در پایتخت به اجرا درآمده بودند اما از امروز این سه طرح بطور همزمان به اجرا درآمدند.


رحیمی با بیان اینکه صدها تن از مأموران پلیس با استقرار در بیش از ۱۰۰ تقاطع تهران ضمن انضباط بخشی به تردد موتورسیکلت سواران و تخلف‌های مرتکب شده از سوی راکبان آنان نظیر مخدوش و ناخوانا بودن پلاک، عبور از چراغ قرمز، حرکت در پیاده رو، حمل بار غیر متعارف، حمل نفرات بیش از ظرفیت مجاز و انجام حرکات مخاطره آمیز برخورد می‌کند.


رحیمی افزود: همچنین طرح موتوریار که بیش از یک سال و نیم پیش به اجرا درآمد همچنان ادامه داشته و از ظرفیت موتوریاران در نظم بخشی به تردد موتورسیکلت‌سواران استفاده خواهد شد.


وی اضافه کرد: طرح ساماندهی عبور و مرور در معابر و تقاطع‌ها نیز مربوط به توقف خودروها پشت خطر ایست، عبور عابران پیاده از محل‌های مجاز و دعوت رانندگان و عابران پیاده به رعایت قوانین و مقررات است که این موضوع سبب روان سازی ترافیک نیز خواهد شد.


رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه پلیس در تلاش است تا موتورسیکلت سواران را ساماندهی و تردد ایمن و قانونمند آنان را تسهیل کند، گفت: استفاده از موتور با توجه به گرمای هوا و موارد دیگر رو به افزایش است و ما باید تلاش کنیم تا استفاده از این وسیله به شکل ایمن و قانونمند انجام شود. پلیس مخالفتی با موتورسیکلت سواران یا کار کردن با موتورسیکلت ندارد اما فعالیت آنان باید قانونمند باشد.


وی درباره اینکه آیا برخورد با بار غیر متعارف موتورها شامل پیک‌های موتوری و جبعه نصب شده بر روی موتورها نیز می‌شود، گفت: منظور از بار متعارف جعبه‌هایی که در قسمت عقب موتورسیکلت‌ها نصب می‌شود، نیست.

رحیمی افزود: این طرح طی دو نوبت و در ساعات صبح و عصر در پایتخت اجرا خواهد شد. در این طرح موتورسیکلت سواران متخلف متوقف شده و ممکن است به شکل ساعتی یا در صورت ارتکاب به چندین تخلف حادثه ساز یا گزارش شکایت از پلاک، آن موتورسیکلت به پارکینگ منتقل شود.


رحیمی با بیان اینکه ۴۶ درصد از کشته‌های حوادث رانندگی در پایتخت موتورسیکلت سواران بودند، گفت: حدود ۳۵ درصد از این آمار مربوط به عابران پیاده است و ما امیدواریم که با اجرای همزمان این سه طرح بتوانیم این آمار را کاهش دهیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اصلاحات هندسی در معابر و رفع نقاط حادثه خیز گفت: خوشبختانه در این زمینه همکاری و هماهنگی خوبی میان پلیس و شهرداری تهران وجود دارد.

در مراسم اجرای این سه طرح ترافیکی، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز حضور داشت.


.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود