امروز: جمعه، 11 اسفند 1402
11/13 1400

گروه سایبان - بیمه کارآفرین که در بازار پایه فرابورس حضور دارد مقدمات ارتقا به بازار بورس را فراهم کرد.

به گزارش رازپول، درخواست پذیرش سهام شرکت بیمه کارآفرین در بورس اوراق بهادار تهران 29 آبان در هیئت پذیرش بورس مطرح شده و با پذیرش و درج نماد شرکت در بازار بورس به صورت مشروط موافقت به عمل آمده است.


بر این اساس مقرر شده که قبل از درج نام شرکت در فهرست نرخ های بورس و آغاز معاملات، اطلاعات لازم و تعیین شده توسط این شرکت ارائه شود.

محمد حیدری مدیرعامل بیمه کارآفرین در گفت و گوی کوتاهی در این خصوص با اشاره به اینکه وضعیت مالی بیمه کارآفرین دارای شفافیت مطلوبی است و شرکت به منظور گسترش فعالیت ها برنامه ورود به تابلوی بورس را در دستور کار قرار داده بود، گفت: «کارآفرین» شرکت شفافی است و ورود به تابلوی اصلی بورس مزیت های شرکت را افزایش خواهد داد و منجر به افزایش شفافیت، کارایی و همچنین بهبود عملکرد جاری شرکت خواهد شد.


وی سهولت در تأمین مالی، معافیت های مالیاتی، به‌روزرسانی ارزش واقعی شرکت، نقدشوندگی بالاتر سهام و  اعتماد عمومی از جمله فرصتهای حضور در بورس است که کارآفرین در راستای ارزش آفرینی بیشتر برای ذی نفعان آن را دنبال میکند.


حیدری در پاسخ به این پرسش که اطلاعات لازم که مقرر شده از سوی کارآفرین برای بورس ارسال شود، چه مواردی بوده عنوان کرد: مهمترین موضوع ارسال صورت های مالی حسابرسی شده مقبول بدون بند شرط بدهکاران عمده 9 ماهه بود که تهیه و ارسال شده است.


همچنین ارسال امیدنامه ، شفاف سازی وضعیت مطالبات و قراردادها و دعاوی، شفاف سازی دارایی های ثابت و تطبیق وضعیت ارزی با سایر شرکت ها در مباحث اتکایی از جمله موارد بوده که تهیه و ارسال شده است.

وی با بیان اینکه امید می رود روند پذیرش این شرکت در بورس تا پایان سال محقق شود، افزود: در صورت پذیرش این موارد نیاز به تشکیل جلسه مجدد با هیات پذیرش نخواهد بود و کارآفرین به بورس خواهد رفت.

 

لازم به اشاره است که تعیین قیمت منصفانه داراییها، کسب بازده مناسب و پوشش نسبی در مقابل تورم، کاهش ریسک سرمایه گذاری به دلیل ارتقاء شفافیت، نقدشوندگی بالا به دلیل وجود بازار منسجم، برخورداری از معافیتهای مالیاتی قانونی، انتخاب متنوع اوراق بهادار با ریسک و بازده متفاوت و توزیع و انتقال ریسک، نظارت بر فعالیت شرکتها در قالب قواعد، روشها و قوانین بازار سرمایه و پاسخگویی بیشتر مدیران شرکتها از جمله مزایای ورود به بورس برای سهام داران است.
 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود