امروز: پنج شنبه، 30 فروردین 1403
09/11 1400

 گروه سايبان- افتتاح یک پایگاه خبری مجهول المجوز از سوی یک بیمه گر خصوصي به صدر دستاوردهای آن شرکت بدل شد.

جستوجو های خبرنگار ما حاکی از آن است که اطلاعاتی از مجوز آن پایگاه خبری در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دست نیست اما نکته سوال برانگیز حضور مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی در این افتتاح بود.

مدیری که نظارت بر رفتار های قانونی جمله وظایف سازمانی او قلمداد می شود.

بررسی درج نام این پایگاه خبری و مجوزهای مربوطه آن در سایت رسمی وزارت ارشاد از سوی خبرنگار ما راه به جایی نبرد. البته نام اين پايگاه در ليست رسانه هاي در انتظار مجوز هم نبود.
به عبارت دیگر در میان پایگاه ها و خبرگزاری های دارای مجوز رسمی از سوی نهاد ناظر مربوطه مشخصات اعلامی چنین پایگاهی دیده نمی شود.

البته در خبر انتشار یافته در درگاه رسمی اطلاع رسانی این شرکت بیمه ای اشاره ای هم به مجوز انتشار، نام صاحب امتیاز و مدیر مسئول رسانه نشده است.

این اطلاعات در پایگاه جامع اخبار صنعت بیمه که به تازگی  افتتاح شده ی نیز وجود ندارد.
اما نکته جالب تر اینکه این شرکت خصوصی که مدیر روابط عمومی اش خود را یکی از نام داران عرصه رسانه معرفی می کند تفاوتی میان پایگاه اطلاع رسانی و خبرگزاری قائل نیست تا جایی که در صفحه اینستاگرامی  از افتتاح خبرگزاری، خبر  به میان آورده است.

جالب تر اینکه این شرکت خصوصی به مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی تندیسی با نام روابط عمومی پاسخ گو اهدا کرده است اما آیا نظارت شونده می تواند به نظارت کننده تندیس پاسخ گویی اهدا کند؟

اما در میان وقایع رخ داده در این رویداد و در میان انبوه اخبار منتشر شده از شرکت بیمه ای، گفت و گویی نیز با معاون فنی شرکت بیمه البرز هم دیده می شود.

نکته حائز اهمیت این است که مدیر روابط عمومی این شرکت بیمه ای در یک نمایندگی بیمه که عاملیت خود را از بیمه البرز دریافت کرده به عنوان بازرس اصلی فعالیت دارد.

لازم به اشاره است که دامنه این پایگاه به نام مدیر روابط عمومی این شرکت بیمه ای است  به نام این شرکت خصوصی نیست.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود