امروز: جمعه، 11 اسفند 1402
08/10 1400

 گروه سایبان - رئیس کل بیمه مرکزی از آمادگی ۴۶ متقاضی جدید برای تاسیس شرکت بیمه خبر داد و افزود: این حجم از استقبال سرمایه گذاران برای ورود به صنعت بیمه از ظرفیت ها و جذابیت‌های این صنعت حکایت دارد.


سلیمانی در جمع اعضای شبکه فروش بیمه استان آذربایجان غربی با اعلام این مطلب افزود: ظرفیت های کشف نشده‌ای در این استان وجود دارد که با شناسایی و فعال سازی آنها می توان به رشد چشمگیر ضریب نفوذ بیمه امیدوار بود.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اهمیت فعالیت گسترده شبکه فروش و نقش آن در توسعه ضریب نفوذ بیمه در کشور، اظهار داشت: نهاد ناظر در حوزه تهیه و تدوین آیین‌نامه‌ها به تعامل با کارگزاران و نمایندگان شبکه فروش اعتقاد اساسی دارد.

وی با بیان این مطلب که مسائل و مشکلات صنعت بیمه باید در خانواده صنعت، حل و فصل شود، تصریح کرد: ظرفیت کافی برای حل معضلات در ارکان نهاد ناظر و شرکت‌های بیمه و همچنین نمایندگان شبکه فروش به اندازه کافی وجود دارد.


رئیس شورای عالی بیمه با اشاره به درآمد ۷۰ درصدی نمایندگان شبکه فروش در صنعت بیمه، گفت: بیمه مرکزی وظیفه نظارت و هدایت صنعت بیمه را برعهده دارد و همچنان از مداخله گری در امور اداری شرکتها و کیفیت روابط آن با نمایندگان پرهیز خواهد کرد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی ۴۶ متقاضی جدید برای تاسیس شرکت بیمه خبر داد و افزود: این حجم از استقبال سرمایه گذاران برای ورود به صنعت بیمه از ظرفیت ها و جذابیت‌های این صنعت حکایت دارد.


رئیس کل بیمه مرکزی با بیان این مطلب که نهاد ناظر با علم و فناوری هیچگونه مخالفتی ندارد اعلام کرد: ما علم ستیز نیستیم اما با سوء استفاده کنندگان از علم و فناوری روز که عدالت بیمه ای را نشانه می روند، مخالفیم.

وی با اشاره به تصمیم شورای عالی بیمه برای توقف اجرای آیین نامه کارمزد، تصریح کرد: قانون در هر حال باید رعایت شود و اگر هم مشکلی وجود داشته باشد باید در فاز اصلاحی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.


صندوق تامین خسارت‌های بدنی از پشتوانه‌های جدی صنعت بیمه و حامی مطمئن زیاندیدگان حوادث فاقد مقصر به شمار می‌رود.

 دکتر غلامرضا سلیمانی که در مراسم اعطای نمادین چک خسارت زیان‌دیدگان استان آذربایجان غربی سخن می‌گفت، با اعلام این مطلب افزود: بخش مهمی از فرایند تحکیم امنیت کشور در گرو فعالیت سازنده صنعت بیمه و صندوق تامین خسارت‌های  بدنی است و خوشبختانه هم‌اکنون هیچ شهروندی به دلیل ناتوانی در پرداخت خسارات جرحی و فوتی در زندان به سر نمی‌برد.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به قانون مترقی تاسیس صندوق و ماموریت‌های مترتب بر آن تصریح کرد: منابع اصلی صندوق از محل شرکت های بیمه ای است و هرگونه سوء استفاده از آن و تحمیل تکالیف غیر مرتبط و هزینه های سربار غیرقابل قبول است چرا که این تکالیف غیر قانونی، میزان اثربخشی صندوق را تضعیف می کند.

دکتر سلیمانی با ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران و ذینفعان صندوق تامین خسارت های بدنی، ضمن تشریح خدمات صورت گرفته در استان آذربایجان غربی، اظهار داشت: مدیران ارشد صنعت بیمه در این سفر دو روزه از نزدیک با دغدغه ها و مسائل بیمه ای استان آشنا شدند و پس از این برنامه‌ریزی‌های گسترده برای رفع موانع و مشکلات آغاز خواهد شد.

رئیس شورای عالی بیمه هدف خود و مقامات بلندپایه بیمه از سفر به این استان را واکاوی کاستی‌های بیمه‌ای اعلام کرد و گفت: تشکیل نشست‌های رودرو با مسئولان عالیرتبه استان از جمله استاندار، نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه، مدیران ارشد اقتصادی و فعالان صنعت بیمه قطعا آثار مثبتی را به همراه خواهد داشت.

وی از میزان ضریب نفوذ بیمه زندگی در استان ابراز رضایت کرد و گفت: رشد قابل قبول صدور بیمه‌های زندگی از آینده‌نگری و فرهنگ والای مردم شریف آذربایجان غربی حکایت دارد و باید راهبردهایی تعیین و پیگیری شود که این آمار همچنان روند افزایشی داشته باشد.

رئیس کل بیمه مرکزی با قدردانی از مدیران سطوح مختلف صندوق تامین خسارت‌های بدنی، ابراز امیدواری کرد بعد از استقرار شعب صندوق در تمامی استان‌های کشور برای تسهیل در امر پرداخت و پیشگیری از تردد شهروندان، زمینه پرداخت خسارت در شهرستان‌ها نیز فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث زیانده‌بودن رشته بیمه شخص ثالث اشاره کرد و گفت: باید از تمامی ابزارهای ممکن اعم از فنی، فرهنگی و مدیریتی استفاده کنیم تا ضریب خسارت کاهش یابد، چرا که در این صورت علاوه بر تقویت اقتصاد ملی، ضریب نفوذ بیمه در کشور نیز افزایش خواهد یافت.

سلیمانی با برشمردن مزایای متنوع صندوق تامین خسارت‌های بدنی، از پوشش ریسک‌هایی نظیر خطر ورشکستگی شرکت‌های بیمه توسط صندوق نیز سخن گفت و افزود: صندوق تامین خسارت‌های بدنی یک نهاد بین سازمانی است و بدون همراهی صمیمانه و همکاری همه‌جانبه مجموعه‌های قضایی، پلیس و نهادهای ذیربط نمی‌تواند ماموریت خود را به انجام برساند.

سکاندار صنعت بیمه با ابراز رضایت از فرایند پرداخت خسارت دیه توسط صندوق از پانصد روز به حداکثر پنجاه روز، تصریح کرد: با در نظر گرفتن این نکته که مخاطبان این صندوق از مشکل کمبود منابع و همچنین معضلات معیشتی رنج می‌برند باید بیش از پیش در روند پرداخت‌ها تسریع شود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود