امروز: یکشنبه، 7 خرداد 1402

سازمان برنامه قبل از 27 اسفند مشغول چه کاری بوده که مشکل آموزش و پرورش را روز آخر کشف کرده است؟

گروه پرگار- میرکاظمی گفته است که جلوی هرکسی که بخواهد از فشار سیاسی و رسانه‌ای استفاده کند تا دولت را بی‌انضباط کند ما محکم می‌ایستیم و اجازه نمی‌دهیم. 

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 18 فروردین 1402

دلخوش: بنابر تفسیرهای اخیر رئیس‌جمهور، 90 درصد وزرا و دستگاه های اجرایی باید کنار بروند

گروه پرگار- سخنگوی کمیسیون قضایی گفت: رئیس جمهور اظهار کرده آن هایی که نمی توانند به شعار «ما می توانیم» عمل کنند سمت خود را واگذار کنند؛ با این تفاسیر باید ۹۰ درصد وزرا و دستگاه های اجرایی سمت های خود را رها کنند.گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 07 آذر 1401

معاون علمی رئیس‌جمهوری استعفا کرد

گروه پرگار - برخی از اخبار منتشر شده در فضای مجازی خبر استعفای سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری را منتشر کرده‌اند.


گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 22 شهریور 1401

شرایط کار دانشجویی در ۸ کشور اروپایی منتخب

گروه پرگار - اشتغال به کار همزمان با تحصیل در دانشگاه در کشورهای اروپایی رایج است و بر همین اساس این کشورها تلاش کرده‌اند تا مطلوب‌ترین قوانین را برای تعیین چارچوب بهینه نوع شغل، ساعات و فصل کار دانشجویی تدوین کنند.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 10 شهریور 1401

سازمان‌هایی که فقط در نگاه اول «خوشایند» هستند/ وقتی تلاش برای خوشایند نشان دادن یک سازمان تبدیل به سمّی مهلک می‌شود

گروه پرگار - ظاهربعضی از شرکت‌ها را که نگاه کنی هماهنگی و همسویی موج می‌زند. در نگاه اول چنین فرهنگ سازمانی‌ای می‌تواند خوشایند باشد؛ انگار که همه با درک کاملی که از هم دارند به سوی هدفی مشترک در حرکت‌اند.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 27 تیر 1401

نقطۀ اشتراکی که با دشمن خونی‌تان دارید

گروه پرگار - به جای بیزاری از عقاید دیگران، بهتر است دربارۀ منشأ باورهایمان بیشتر بیاموزیم.  در دنیای پرحرف امروز، زیاد پیش می‌آید که حرفی به گوشمان بخورد و با خودمان بگوییم: «خدایا، چطور ممکن است کسی چنین عقیده‌ای داشته باشد؟» با آدم‌هایی رو‌به‌رو می‌شویم که باورهایشان باعث خشم، تأسف یا خنده‌مان می‌شود و فکر می‌کنیم با آن‌ها ذره‌ای اشتراک نداریم. بااین‌حال، جاناتان هایت، روان‌شناس مشهور آمریکایی، در یکی از مطالعاتش، به حقیقتی جالب‌توجه رسید: باورهای ما، هر چه باشند، در نهایت به شش ارزش اصلی منتهی می‌شوند که همۀ انسان‌ها قبولشان دارند، اما وزن متفاوتی به آن‌ها می‌دهند.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 27 تیر 1401