امروز: پنج شنبه، 16 آذر 1402

رئیس گروه مالی گردشگری در بازدید از مرکز توانبخشی جیرفت تاکید کرد: تجهیز کارگاه ارتوپدی معلولان جنوب استان کرمان

گروه چهارسوق - مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری، همزمان با روز جهانی معلولان از بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی (س) جیرفت در جنوب استان کرمان بازدید کرد. 

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 14 آذر 1402

اکونومیست کاهش شکاف دستمزد کارگران در جهان ثروتمند را تحلیل کرد/عصر طلایی یقه‌آبی‌ها

گروه چهارسوق -  هفته‌نامه اکونومیست این هفته در سرمقاله‌ خود به تشریح تغییرات معناداری که در حال شکل دادن به بازار کار است، پرداخته است. از منظر این نشریه، عصر جدید کارگران روندهای متعارف نابرابری را بر هم زده است.گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 11 آذر 1402

بخش‌های مختلف اقتصاد چقدر رشد کردند؟

گروه چهارسوق - رشد بخش صنعت در بهار امسال، 3.6 درصد اعلام شده است، اما تولید با رونق فاصله دارد، بخش معدن رشد اندکی را تجربه کرده است، خدمات بالاترین سهم را در رشد اقتصادی ایران دارد و کشاورزی جایگاه همیشگی خود را در ارزش افزوده اقتصاد از دست داده است.
گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 06 آذر 1402

پيش‌نيازهای سرمايه‌گذاری زيرساختی

گروه چهارسوق - يكي از اصلي‌ترين چالش‌هايي كه در سال‌هاي گذشته اقتصاد ايران با آن مواجه شده، موضوع مديريت انرژي به‌طور خاص برق در ايام گرم سال است. بخش خصوصي بارها گفته كه آمادگي دارد در اين زمينه به دولت كمك كند اما اين موضوع منوط به فراهم شدن برخي پيش‌نيازها خواهد بود.

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 27 آبان 1402

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان: راه‌اندازی ‌دفتر تجاری ایران در یونان با جدیت دنبال می‌شود

گروه چهارسوق - رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان گفت: در برنامه‌هایی که در اتاق بازرگانی دنبال کردیم امیدواریم به زودی زمینه برقراری خط هوایی بین تهران و آتن را فراهم کنیم. همچنین، راه‌اندازی دفتر تجاری ایران در یونان یکی از برنامه‌های مهمی است که در دستور کار اتاق بازرگانی مشترک ایران و یونان قرار دارد.

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 27 آبان 1402

سازمان سوم فساد

گروه چهارسوق - اقتصاددانان معمولا ریشه اصلی فساد را در سیاستگذاری و ترجیحات تصمیم‌گیری می‌دانند و نظام اداری را متهم ردیف دوم می‌شناسند. اما آیا همه فسادهای نظام اداری ناشی از سیاستگذاری است؟

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 27 آبان 1402

خلق ثروت در آستانه دگرگونی

گروه چهارسوق - همایش «خلق ثروت در آستانه دگرگونی» با هدف بررسی آثار هوش مصنوعی در فضای کسب‌وکار توسط مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران برگزار شد. مخاطبان اصلی این همایش، مدیران بنگاه‌ها و صاحبان کسب‌وکار بودند تا هشدار آمادگی برای مواجهه با تغییراتی که هوش مصنوعی در آینده نزدیک ایجاد خواهد کرد، را دریافت کنند.

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 27 آبان 1402

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان: ریل‌گذاری توسعه روابط تجاری بین ایران و یونان جز با توسعه صنعت گردشگری امکان‌پذیر نیست

گروه چهارسوق - رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان در نشست با اتاق بازرگانی و صنایع و معادن آتن گفت: ما راه‌اندازی خط هوایی بین تهران و آتن را به جد دنبال خواهیم کرد و انتظار داریم این موضوع از سوی طرف یونانی هم با جدیت دنبال شود.
گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 23 آبان 1402

آینده اقتصاد و جایگاه بخش خصوصی

گروه چهارسوق - درگذشته بسياري از مديران و روساي اتاق‌ها از بدنه دولت بوده‌اند يا زماني را در دولت مشغول كار بوده‌اند اما در سال‌هاي اخير شاهد حضور بيشتر بخش خصوصي واقعي در كرسي‌هاي اتاق هستيم كه باعث دل‌خوشي بخش خصوصي واقعي از اين موضوع شده چراكه بخش خصوصي واقعي تمايل دارد تا اتاق خود را به سمت اتاق‌هاي نسل چهارمي كه دولت‌ها كمترين دخالت را در آن دارند، ببرد.

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 17 آبان 1402