امروز: شنبه، 4 تیر 1401
10/30 1392

ایران و جهان -در حالی که سایت ریاست جمهوری خبر حکم انتصاب قائم مقام بانک مرکزی را منتشر کرده است این خبر هنوز در سایت رسمی بانک مرکزی منتشر نشده است.
بنابر وظایف و اختیارات هیات عامل بانک مرکزی قائم مقام این بانک به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و پس از تائید مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با حکم رئیس جمهور منصوب می شود. هرچند که همزمان با اعلام حکم قائم مقام ،خبر برگزاری مجمع فوق العاده بانک مرکزی نیز اعلام می شود ،اما انتشار این خبر از سوی پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری به جای پایگاه رسمی بانک مرکزی ،استقلال این بانک را با اماواگر هایی مواجه کرده است.
در همین رابطه خبرنگار ما در تماس با ناصر سراج مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی این موضوع را پیگیری کرد که وی در این رابطه اظهار بی اطلاعی کرد.


به گزارش ایران و جهان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در حکمی اکبر کمیجانی را به سمت قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.
متن کامل حکم روحانی به شرح ذیل است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای اکبر کمیجانی
به استناد تبصره(1) ماده(888) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به مصوبه مورخ 1392.10.30 مجمع عمومی فوق‌العاده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به موجب این حکم به سمت«قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.
امید است با عنایات الهی و همکاری نخبگان و واحدهای ذیربط، در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، موفق باشید.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود