امروز: پنج شنبه، 30 فروردین 1403
08/12 1400


گروه بازارپول - بر اساس آخرین آمار از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجموعاً ۵۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۷ نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران‌زمین، روند واکسیناسیون عمومی کشور از سه ماه پیش، سرعت قابل‌ ملاحظه‌ای به خود گرفته است و تاکنون (هشتم آبان) ۳۳ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۷۳ نفر دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند؛ همچنین ۸۴ هزار و ۳۴۰ نفر بنا بر اقتضائات شغلی و...؛ دوز سوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند. با احتساب این تعداد، مجموع دوزهای واکسن تزریق‌ شده در کشور به ۸۶ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۴۷۰ مورد رسیده است.

اما خبر تلخ‌تر اینکه برخی از شهروندان باوجود اطلاع‌رسانی‌های مکرر، به دلایل احساسی و غیرعلمی از تزریق واکسن کرونا سرباز می‌زنند که این امر ضمن به خطر انداختن جان فرد و اطرافیان او، بر چشم‌انداز رسیدن به ایمنی جمعی در ماه‌های آینده نیز خدشه وارد خواهد کرد.
واکسینه‌ شدن در برابر این اهریمن موذی و وحشی یک ضرورت است و برای طیف‌های ویژه و همراه با فراوانی بالا نظیر دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و...؛ یک الزام حیاتی است. نمی‌توان بدون دلیل پزشکی محکمه‌پسند مقابل واکسینه‌شدن کودک و نوجوان ایستاد یا به بهانه‌های متعدد از زیر بار پذیرفتن مسؤولیت سلامت خود و خانواده شانه خالی کرد.
در همین راستا عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران‌ زمین با بیان این نکته که بهترین راه پیشگیری از وقوع پیک ششم کرونا مسؤولیت‌پذیری است، گفت: خدا را شکر می‌کنیم که شرایط دشوار کمبود واکسن کرونا را در میهن عزیزمان پشت سر گذاشتیم و اینک روند واکسیناسیون عمومی در کشور به مرحله مطلوب و قابل ارزش‌گذاری رسیده است.
وی افزود: مسأله‌ای که بیش از هر زمان دیگر اهمیت دارد، پیشگیری از پیک ششم کروناست. این مسأله غیرممکن نیست و تنها به تعهد، انضباط شخصی، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در عین واکسینه‌شدن، آینده‌نگری و پذیرش مسؤولیت کامل در این مسیر بستگی دارد.
این مدیر ارشد بانکی تصریح کرد: توفیق بزرگی در زمینه خدمت به مردم شریف کشور و تولید واکسن داخلی نصیب بانک ایران‌زمین شد و این نهاد مالی توانست در زمینه عمل به این آزمون و مسؤولیت بزرگ اجتماعی، نمره قابل قبولی از ملت شریف ایران دریافت کند. نجات جان هر شهروند ایرانی برای بانک ایران‌زمین به‌مثابه نجات یک خانواده، یک شهر و یک کشور است.
پورسعید در پایان سخنان خود ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای مردم خاطرنشان کرد: هم‌وطنان عزیز در نظر داشته باشند واکسینه‌شدن خطر مرگ را به حداقل می‌رساند و از پرداخت هزینه‌های سنگین درمان نیز پیشگیری می‌کند؛ بنابراین استدعای بانک ایران‌زمین از مردم شریف کشور، به‌ویژه افرادی که هنوز برای واکسینه‌شدن اقدام نکرده‌اند این است که جان شریف خود را با عادی‌انگاری این بیماری مهلک به خطر نیندازند، همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و در اسرع وقت برای واکسینه‌شدن اقدام کنند.
اخبار مرتبط

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود