امروز: جمعه، 11 اسفند 1402
04/1 1401

 

گروه سایبان - بر  اساس مستندی که به دست رازپول رسیده است، «ثبت شرکت‌ها» ایرادات قانونی تازه‌ای به فرایند برگزاری مجمع شرکت بیمه ملت وارد و عملا صورتجلسه مصوب در مجمع اخیر را بلاوجه اعلام کرده است.

در این نامه به «ایرادات قانونی» وارده به صورتجلسه مجمع عمومی به طور فوق العاده مورخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ شرکت بیمه ملت اشاره و تاکید شده که به دلیل این ایرادات، صورتجلسه قابل ثبت نیست!

 

بر این اساس مشخص شده است «تشریفات قانونی» در فرایند برگزاری مجمع شرکت بیمه ملت رعایت نشده و با توجه به اینکه این شرکت دو روزنامه رسمی داشته است، باید آگهی دعوت به مجمع در هر دو روزنامه درج شود.


این سازمان تاکید کرده که صورتجلسه به همراه ضمائم آن به آدرس شرکت بیمه ملت عودت داده می‌شود و در نتیجه ادامه مسیر، منوط به تنظیم صورتجلسه به تاریخ جدید و سپس پذیرش و ارسال مجدد آن است. به بیان دیگر، بیمه ملت اکنون باید با طی کردن دوباره فرایند برگزاری مجمع، به فکر انتخاب مجدد مدیران ارشد خود این شرکت باشند.از سوی دیگر هرگونه انتصاب و تعدیل نیروی انسانی در این شرکت احتمالا زیر سوال خواهد بود.

همچنین امضای اسناد تعهد آور در این شرکت با این مصوبه از طریق اعضای جدید امکان پذیر نخواهد بود.


همچنین با توجه به استعفای وزیر کار در روزهای اخیر و موضوع انتصابات در این وزارتخانه که در صدر اخبار قرار داشت باید دید سهام داران این شرکت ترجیح می دهند که تا زمان استقرار وزیر جدید منتظر بمانند و یا پیش دستی کنند و مجمع را پیش از استقرار ارکان بالادستی برگزار کنند.


@Razpool

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود