امروز: پنج شنبه، 30 فروردین 1403
02/7 1401

گروه سایبان - شنیده ها حکایت از آن دارد که سازمان بورس در نظر دارد مرداد ماه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه رو برگزار کند.

البته اسم نمایشگاه قرار است نمایشگاه صنعت مالی باشد و احتمالا یاسر فلاح بعنوان دبیر همایش انتخاب شده.

نمایشگاه بانک و بیمه و بورس جز دورهمی مدیران در سالهای گذشته دستاورد ملموسی نداشته و تنها هزینه های سنگین غرفه سازی را به شرکت های حاضر و البته سهامداران خصوصا سهامداران خرد تحميل کرده است.
به نظر می رسد که روسای کل بانک و بیمه مرکزی در شرایط حساس فعلی برای جلوگیری از اتلاف منابع در چنین مسیرهایی باید تصمیمات جدی اتخاذ كنند. پيش از اين معاون اول رئيس جمهور نيز در نامه اي به نهادها و موسسات دولتي و … خواسته بود كه از برگزاري همايش و سمينار جلوگيري شود.
 
 در این بخش نامه آمده بود: 

منوعیت هزینه های زاید، تشریفاتی و غیرضرور از محل اعتبارات دولتی

بخشنامه به کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، مؤسسات عمومی غیردولتی و استانداری‌ها

به منظور اجتناب از هزینه‌کرد اعتبارات در امور زاید و انضباط مالی بیشتر و در راستای بند (۱۶) سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر صرفه‌جویی در هزینه های عمومی کشور با تأکید بر حذف هزینه‌های زاید و بند (۲۱) سیاست‌های کلی نظام اداری و ماده (۱) قانون نحوه اعمال نظارت بر کاهش هزینه های غیرضرور و جلوگیری از تجمل گرایی -مصوب ۱۳۷۰- و در اجرای سیاست های کلی تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، مقتضی است دستگاه‌های اجرایی نسبت به انجام موارد زیر اقدام نمایند:

۱- اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای دقیق قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی -مصوب ۱۳۹۸ و آیین نامه های اجرایی آن و مصوبات مربوط به فهرست ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای تولید مشابه داخلی موضوع تصویب‌نامه‌های شماره ۲۶۷۲۵/ت۴۸۴۶۲هـ مورخ ۱۱/۳/۱۳۹۳، شماره ۶۳۶۱۳/ت۵۱۹۶۶هـ مورخ ۱۹/۵/۱۹۴، شماره ۴۲۸۳۹/ت۵۳۷۸۶هـ مورخ ۱۵/۴/۱۳۹۶ و شماره ۱۸۷۷۴/ت۵۵۳۵۰هـ مورخ ۲۳/۲/۱۳۹۷.

۲- برگزاری هر نوع گردهمایی، سمینار، کنگره و بزرگداشت بین المللی توسط دستگاه های اجرایی براساس شرایط مندرج در آیین نامه نحوه برگزاری گردهمایی های بین المللی موضوع تصویب‌نامه شماره ۷۰۵۰۷/ت۳۲۲۵۴هـ مورخ ۴/۱۲/۱۳۸۳ و اصلاحات بعدی آن و برگزاری سایر گردهمایی ها، همایش ها و عناوین مشابه صرفاً در موارد مرتبط با وظایف و مأموریت های قانونی و اولویت دار دستگاه ها و احراز تأمین بار مالی آن.

۳- لزوم استفاده از خودروهای سواری تولید داخل توسط مقامات موضوع آیین نامه چگونگی استفاده از خودروهای دولتی موضوع تصویبنامه شماره ۱۸۹۲۱۱/ت۳۴۱۹۱هـ مورخ ۲۱/۱۱/۱۳۸۶ و اصلاحات بعدی آن.

۴- پرهیز از سایر تشریفات و هزینه های زاید و غیر ضرور از جمله در برگزاری مهمانی ها و جلسات کاری و تهیه ملزومات و فضاهای اداری.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود