امروز: چهارشنبه، 2 خرداد 1403
11/17 1400

  گروه سايبان - سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن وتجارت، طی حکمی سید رضا علیخانی را به سمت رئیس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران منصوب کرد.


به گزارش رازپول، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، باحضور علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت، سید احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده محترم مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران وزارت صمت و معاونین و مدیران صندوق برگزار شد.


پیمان پاک در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجراظهار کرد: در وزارت صمت ساختار و چارچوب تعریف شده ای بنا گردیده و با توجه به پیچیدگی های این وزراتخانه، حضور افراد و گردش مدیریتی امری الزامی است.


وی افزود: از برنامه ها و سیاست‌های وزارت صمت تقویت صندوق ضمانت صادرات ایران در راستای تسهیل برنامه های صادراتی است تا فعالان اقتصادی بتوانند با دغدغه کمتری به فعالیت بپردازند.


معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت، با بیان اینکه سجادی در مدت حضور خود درصندوق در بحث بین المللی کردن صندوق ضمانت صادرات اقدامات موثری انجام داد، اظهار کرد: توسعه ظرفیت صندوق برای صدور کالاهای غیر نفتی و کمک به نیاز صادرکنندگان موضوعی است که آقای علیخانی می بایست با برنامه ریزی، گام های موثری را در این جهت بردارند.

پیمان پاک اضافه کرد: موضوع افزایش سرمایه صندوق از موضوعاتی است که می بایست در دوره مدیریتی جدید مورد پیگیری قرار گیرد تا شاهد جایگاه خوب و چشمگیر و خدمات بهتر صندوق به صادرکنندگان و حوزه صادرات کشور باشیم.


سید عبداله سجادی نیز ضمن تشکر از همراهی همه معاونین ومدیران در دوران تصدی مسئولیت صندوق ، گفت: از برکات یک نظام سلامت، گردش مدیریتی است و این امانتداری می تواند به بهبود و رشد سیستم کمک کند.

وی افزود: حضور آقای علیخانی را در این مسئولیت مغتنم می شمارم و امید وارم با همکاری و همراهی تمامی مدیران با ایشان شاهد رشد وپیشرفت روز افزون صندوق در حمایت از بخش صادرات کشور باشیم..

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود