امروز: پنج شنبه، 30 فروردین 1403
05/31 1400

 


گروه سایبان - مجمع بیمه میهن تصمیم گرفته است که گزارش حسابرسی عملیاتی مدیرعامل پیشین این شرکت تا دو ماه دیگر اعلام شود این در حالی است که این گزارش باید تا پایان اردیبهشت ماه امسال به دست سهام داران می رسید.

 

به گزارش رازپول، سال گذشته بود که مجمع بیمه میهن درخواست گزارش عملیاتی از مدیر عامل پیشین را مطرح کرد تا ضمن شفافیت در این بخش سهام داران از فرصت های از دست رفته یا به دست آمده از طریق مدیریت او مطلع شوند.


اما حالا پس از یک سال در حالی که به این بند قانونی مجمع جامه عمل پوشیده نشده دو ماه دیگر فرصت حسابرسی عملیاتی این مدیر بیمه ای تمدید شده است و قرار است این گزارش تنها در اختیار سهام داران عمده قرار گیرد.


این موارد در حالی مطرح می شود که همین سهام داران عمده از طریق نمایندگان خود در هیات مدیره داریوش محمدی را به عنوان مدیرعامل  انتخاب کرده اند و معلوم نیست گزارش حسابرسی عملیاتی مدیریتی که نتایج عملکردش سهام داران خرد و کلان را متاثر کرده چرا باید تنها به اطلاع سهام داران عمده برسد.


از سوی دیگر سهام داران خرد در حالی باید در بی خبری و بی اطلاعی از عملکرد وی به سر ببرند که احتمالا هزینه این حسابرسی از جیب شرکت یا به عبارت دیگر سهام داران خرد هم پرداخت می شود.


بنابراین به نظر می رسد که سهام داران عمده بیمه میهن به جای جلوگیری از جریان شفاف اطلاعات نتیجه این عملکرد را به اطلاع عموم برسانند تا سایر ذی نفعان هم در این خصوص مطلع شوند.


از سوی دیگر تفاوت بین سهام داران بالای یک درصد و سهام داران عمده که در این دو مجمع به آن اشاره شده چیست؟

از سوی دیگر هرچند که ممکن است حسابرسی عملیاتی هزینه مالی بیشتری را به سهام داران تحمیل کند اما این رویه در شرکت های بیمه می تواند به برخی ابهامات پاسخ دهد.

به طور مثال بررسی عملکرد مدیریت فعلی نیز در این شرکت بیمه ای می تواند به مقایسه ی پیش بینی ها و انتظارات مدیریتی و نتایج به دست آمده کمک کند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود