امروز: یکشنبه، 6 آذر 1401
04/19 1396


گروه تالار - زمان برگزاری مجامع بیمه های آسیا، پارسیان، نوین،سرمد،دانا، دی و حافظ مشخص شده است و از برگزاری مجامع سایر شرکت ها خبری نیست.

بر این اساس بیمه آسیا 26 تیرماه، بیمه های نوین ، پارسیان ،خاورمیانه و دانا روز 27 تیرماه ، بیمه سرمد 28تیرماه و بیمه های دی و حافظ 31 تیرماه مجامع را برگزار می کنند.


زمان برگزاری مجامع این شرکت ها در حالی اعلام می شود که هنوز برخی از آنها گزارشات رسمی عملکرد خود را (حسابرسی شده) به بورس ارائه نداده اند و شنیده می شود که گزارشات شرکت های بیمه در بیمه مرکزی همچنان در حالا بررسی است . از سوی دیگر ظاهرا بورس خواستار ارائه گزارشات رسمی عملکرد شرکت ها شده است اما به دلیل عدم تائید مقام ناظر انتشار آن عملی نیست.


دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس در مادۀ 7 اذعان دارد که ناشر بورسی مکلف است گزارش‌ها و صورت‌های مالی زیر را مطابق استانداردهای ملی و یا فرم‌هایی که توسط سازمان ارائه می‌شود، ظرف مهلت‌های مقرر تهیه و افشا نماید:

1-  صورت‌هاي مالي سالانۀ حسابرسي شدۀ شرکت اصلی و تلفیقی گروه، حداقل 10 روز قبل از برگزاری مجمع عمومي عادی و حداکثر 4 ماه پس از پایان سال مالی.

2-  گزارش هيئت‌مديره به مجامع و اظهارنظر حسابرس در مورد آن، حداقل 10 روز قبل از برگزاری مجمع عمومي.

بنابراین علی رغم اعلام زمان برگزاری مجامع در 9 روز کاری باقی مانده از تیرماه به نظر می رسد که مجامع بیمه ای ها با توجه به زمان بررسی گزارش ها به تنفس بر خورد یا با تعویق همراه باشد. 


اين در حالي است كه شركت هاي بيمه بايد گزارش شش ماهه از عملكرد ارائه كنند وصورتحساب هاي اتكايي خود را به بيمه مركزي ماهيانه يا فصلي ارائه بدهند اينكه حالا در تير ماه نهاد ناظركفايت ذخاير فني را با دقت بيشتري كنترل مي كند هم جاي سؤال دارد؟

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود