امروز: یکشنبه، 7 خرداد 1402
09/18 1393

گروه تالار- علی صالح آبادی، کرسی ریاست سازمان بورس پس از گذشت حدود 9سال  تحویل به مدیری دیگری از دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) و تربیت مدرس تحویل می دهد این مدیر رزومه خودرویی و بانکی قابل تاملی دارد.

محمد فطانت فرد که در کارنامه شغلی خود عضویت در هیأت مدیره و معاون امور اعتباری و نظارت بر مصارف بانک ملی ایران و همچنین عضویت در هیأت مدیره و قائم مقامی بانک پارسیان ، مدیرعاملی شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، مدیرعاملی شرکت ساپکو، قائم مقامی مالی و اقتصادی ایران خودرو را دارد، قرار است در کرسی ریاست سازمان بورس بنشیند.

این رزومه نشان می دهد که فطانت فرد در این سالها گوشه چشمی به بازار سرمایه داشته و وزنه فعالیت در صنعت خودرو، وی را از بازار سرمایه فارغ نکرده است.

بازار سرمایه در روزهایی دستخوش این تغییرات می شود که خوش بینی های فعالان بازار از نتایج مذاکرات که همواره اصلی ترین متغیر تاثیرگذار این روزهایش بوده، رضایت بخش نبوده و کاهش های چشم گیر شاخص کل، عرصه را برای سهامداران بسیاری تنگ کرده است.

محمد فطانت فرد نیز از دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) است. وی دکترای مدیریت (تحقیق در عملیات) از دانشگاه تربیت مدرس داشته و فوق لیسانس پیوسته مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق (ع)را دارا است.
سوابق شغلی دکتر فطانت فرد به آنچه گفته شد، ختم نمی شود، گفتیم که وی قائم مقام مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو در امور اقتصادي و مالی، معاون مالي مدير عامل شركت طراحي و مهندسي و تامين قطعات ايران خودرو (ساپكو)، معاون مالي مدير عامل شركت مگاموتور سايپا، مدير عامل شركت ساپكو بوده است اما فطانت فرد همچنین مدير عامل، رئيس، نايب رئيس و يا عضو هيات مديره شركتهاي متعددي از جمله: فرآوري و ساخت قطعات خودرو، مهركام پارس، چرخشگر، بحران محور سايپا ، الكا خودرو، ايتراك، منطقه وي�?ه اقتصادي فارس (شركت توسعه صنايع و صادرات فارس)، همانند سازبافت، تكلان توس نیز بوده است.

اما رئیس جدید تالیفات و پ�?وهش هایی هم در کارنامه دارد که می توان به تالیف کتاب اوراق اختیار معاملیه (Option) در بازار سرمایه ایران (موسسه تحقیقات پولی و بانکی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) اشاره کرد. همچنین چاپ مقالات در مجله‌های پ�?وهشی نیز از دیگر فعالیت های رییس جدید است.

علی صالح آبادی نیز از دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) است وی از سال 1385 تاکنون، به مدت حدود هشت سال و نیم سال، در سمت رییس سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت داشته وی تنها مدیری بود که با تغییر دولت همچنان در کرسی خود ماند و در این سالها دستاوردهای قابل توجهی برای بازار سرمایه داشت.

علی صالح آبادی (زاده ۱۳۵۷، سبزوار) نخستین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ، دارای مدرک کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق و دکتری مدیریت مالی از دانشگاه تهران، و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق است.

وی در کارنامه خود ریاست هیئت مدیره و سازمان بورس و اوراق بهادار (از ۱۳۸۵ تاکنون)،دبیرکل سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران (سابق) (۱۳۸۵ـ۱۳۸۴)،سرپرست بورس منطقه‌ای کرج (۱۳۸۴-۱۳۸۳)و سابقه فعالیت در بخش ارزیابی سهام شرکت سرمایه‌گذاری غدیر را دارد .

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود