امروز: شنبه، 5 آذر 1401
05/1 1401

 

گروه تالار-  مجمع عمومی عادی سالیانه بورس تهران با حضور بیش از ۷۲ درصد از سهامداران تشکیل شد.

به گزارش پرازپولو به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس اوراق بهادار تهران، در ابتدای جلسه بهروز خدارحمی به عنوان رئیس مجمع، رسمیت جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بورس اوراق بهادار تهران را با حضور بیش از ۷۲ درصد از سهامداران اعلام کرد.

در ادامه رییس جلسه از حسین مقدم نماینده بانک تجارت و حمید خیل نژاد نماینده بانک ملت به عنوان ناظرین جلسه، محمود گودرزی به عنوان دبیر جلسه، سید مهدی پارچینی به عنوان نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار برای حضور در جایگاه دعوت کرد.

محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل بورس تهران، علی عباس کریمی معاونت اجرایی و عباس هشی و رویا مهدی زاده نماینده حسابرس و بازرس قانونی از موسسه حسابرسی هشیار بهمند در جایگاه حضور یافتند.

در ادامه این مراسم محمود گودرزی مدیرعامل بورس تهران ضمن تشکر از تمامی سهامداران برای حضور در مجمع، گزارش هیات مدیره به مجمع را برای سهامداران بورس تهران ارایه کرد.

براساس این گزارش در مجمع بورس اوراق بهادار تهران صورت های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ بررسی و تصویب شد. در ضمن با موافقت سهامداران شرکت بورس، پرداخت ۹۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم به تصویب رسید.

همچنین در مجمع عمومی عادی سالیانه بورس اوراق بهادار تهران روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار تعیین گردید. موسسه حسابرسی "ایران مشهود" به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی، موسسه حسابرسی " هوشیار ممیز " نیز به عنوان بازرس قانونی علی البدل تعیین شدند.

گفتنی است حق الزحمه حسابرس و بازرس قانونی برای سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳۳۷ میلیون تومان در نظر گرفته شد و پاداش اعضای هیات مدیره برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰مبلغ ۹۱۰ میلیون تومان تعیین و با اکثریت آراء تصویب شد.


انتخاب اعضای جدید هیات مدیره جدید بورس تهران

در ادامه مجمع عمومی عادی سالیانه با حضور بیش از ۷۶.۵ درصد از سهامداران، اعضای هیات مدیره بورس تهران تعیین شد.

در این مجمع انتخاب اعضای هیات مدیره بورس تهران مطرح و رای‌گیری شد. پس از رای گیری، شرکت‌های گسترش صنعت نوین ایرانیان، سرمایه گذاری اهداف، سرمایه گذاری صبا تامین، سرمایه گذاری تدبیر، سرمایه گذاری توسعه ملی،

کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار و صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها به عنوان اعضای هیات مدیره بورس تهران انتخاب شدند.

در ضمن به ترتیب کارگزاری بورس بیمه ایران، گروه توسعه ملی مهر آیندگان و کارگزاری ایساتیس پویا به عنوان اعضای علی البدل این هیات مدیره انتخاب شدند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود