امروز: جمعه، 19 خرداد 1402
01/15 1401

گروه تالار - مدیریت نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس اوراق بهادار در اطلاعیه ای اعلام کرده که مدیرانی که در سال جاری نسبت به توزیع سود سهام از طریق سجام اقدام نکنند تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

 

به گزارش رازپول در این اطلاعیه آمده است:

پیرو تصویب و لازم اتباع شدن قانون بودجه 1401 کل کشورمدیریت نظارت بر ناشران بورسی اعلام کرد: به استناد بند م تبصره 5 مزبور کلیه ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار موظفند جهت تسهیل امور سهام داران، سود تقسیمی مصوب مجمع عمومی را با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به سهام داران پرداخت کنند.


مدیران متخلف از اجرای این حکم با شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار به انفصال از حدمت در دستگاه های اجرایی و شرکت های سهامی عام به مدت 6 ماه تا 2 سال محکوم می شوند. سازمان بورس اوراق بهادار موظف است بر اجرای این بند نظارت کند.


علاوه بر تاکید بر اجرای کلیه تکالیف منبعث از قانون فوق الذکر و سایر قوانین و مقررات مرتبط و همچنین در جهت اجرای تکلیف قانونی موضوع بند م تبصره 5 قانون مزبور، ضروری است  کلیه ناشران ثبت شده نزد سازمان در سال 1401 اقدام به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه – عادی به طور فوق العاده جهت توزیع سود نموده و نسبت به تقسیم سود اقدام می نماید، هماهنگی لازم را به منظور پرداخت سود از طریق سامانه سجام (از جمله هماهنگی قبلی با شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام داده و در گزارشات مالی خود زمانبندی پرداخت سود سهام را با در نظر گرفتن الزام قانونی مزبور، اعلام کنند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود