امروز: دوشنبه، 14 آذر 1401
03/3 1400

گروه سایبان - در مجمع عمومی فوق العاده بیمه ملت با حضور اکثریت صاحبان سهام، افزایش سرمایه 976 درصدی بیمه ملت به مبلغ 27.800 ميليارد ریال از محل تجدید دارایی ها به تصویب رسید.


به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، این مجمع عمومی فوق العاده برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها برگزار شد که با اکثریت آراء افزایش سرمایه از مبلغ 2،850 ميليارد ریال به 30,657  ميليارد ریال (معادل 976 درصد) از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت (زمین و امتیاز کاربری) و سرمایه گذاری های بلندمدت به منظور اصلاح ساختار مالی مورد تصویب قرار گرفت.

پذیرش سهم نگهداری بالاتر و قبولی اتکایی بیشتر از داخل و خارج نیاز به افزایش سرمایه داشت که بیمه ملت با توجه به این مهم در زمینه تحقق این هدف اقدام کرد. محدودیت های ایجاد شده در بازار واگذاری به خارج و روند رو به افزایش تعداد شرکت های مجاز به قبولی در داخل فضای رقابتی شرکت های بیمه را متاثر ساخت و این افزایش سرمایه به قدرت رقابت بیمه ملت کمک موثری خواهد داشت.
بیمه ملت با این روند دو نشانه گیری مهم کرد؛ اول اینکه قدرت و توان مالی شرکت جهت سهم نگهداری اختیاری ارتقا یافت و از سوی دیگر امکان قبولی از خارج از شرکت قدرت سود آوری مجموعه را ارتقا می دهد.
بنابراین بیمه ملت نه تنها قدرت چانه زنی خود را در میان مشتریان ارتقا داد بلکه با ارتقا توان مالی و بهبود کفایت سرمایه در جهت منافع سهامداران نیز حرکت کرد. 

لازم به ذکر است مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ملت (سهامی عام)  پیرو آگهی مندرج در روزنامه دنیای اقتصاد به شماره 5167 مورخ 21/02/1400 با حضور 77%درصد از سهامداران راس ساعت 10 صبح روز دوشنبه 1400/03/03 در محل مرکز همایش های بیمه ملت تشکیل شد که با اعلام رسمیت از سوی رییس هیئت مدیره، اعضاء هیئت رئیسه مجمع شامل آقایان محمود طهماسبی، به نمایندگی از طرف شرکت مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی به سمت رئیس مجمع، محمد تاماری درویشوند به نمایندگی از طرف شرکت افق نیلی خلیج فارس یه سمت ناظر مجمع، مصطفی افشار به نمایندگی از طرف شرکت خدمات پشتیبان صندوق بازنشستگی به سمت ناظر مجمع و همچنین خانم مهناز ابراهیمی به سمت منشی مجمع تعیین شدند که آقای امیرحمزه ملکیان با حق توکیل به غیر وکالت برای مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به انجام امور ثبتی، امضاء دفاتر قانونی، پرداخت حق ثبت و امضا دفاتر و اخذ آگهی مربوطه انتخاب شد.

همچنین سرمایه شرکت به مبلغ 30,657,213,899,000 ریال منقسم به  30,657,213,899 سهم عادی یک هزار ریالی با نام است که تمام آن پرداخت شده است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود