امروز: یکشنبه، 10 مهر 1401
02/27 1400

 گروه سایبان - افزایش سرمایه بیمه ایران ممکن است که زیان انباشته این شرکت بیمه ای را مستهلک کند، اما چه تضمینی وجود دارد که با افزایش اندازه و ارتقای سهم نگهداری شرکت به روال سال های گذشته، در بخش درآمدهای عملیاتی با زیان مواجه نباشد؟


سهم 100 درصدی دولت در بیمه ایران مکانیزمی بوده است که این شرکت از نگاه متناسب با حوزه بنگاهداری فاصله داشته باشد و گواه این ادعا زیان انباشته و زیان عملیاتی شرکت در سال های اخیر بوده است.


اما دولت تصمیم گرفته قبل از پایان روزهای طلایی خود بیمه ایران را با صورت های مالی خالی از زیان انباشته تحویل دهد، اما هرچند که این شرکت بیمه ای تهدیدات ماده 141 قانون تجارت را با این افزایش سرمایه به مدد تورم ناشی از افزایش قیمت دارایی ها طی خواهد کرد، اما آیا فرآیندها و نگرش های موجود در ساختار این شرکت بیمه ای سبب تحمیل مجدد این شرایط نیست؟

به عبارت دیگر آیا باید بیمه ایران را به سبب عملیات فنی بیمه گری نجات داد یا با استفاده از خلاء استانداردهای حسابرسی بزرگترین شرکت بیمه ای کشور را اداره کرد؟


مدیرعامل فعلی شرکت سهامی بیمه ایران روز گذشته از افزایش 154 هزار میلیارد ریالی سرمایه این شرکت و رسیدن سرمایه بیمه ایران از 34 هزار میلیارد ریال به رقم بسیار ارزشمند بیش از 189 هزار میلیارد ریال خبر داده است. اما آیا جابه جایی سرفصل های مالی راهکاری برای صنعت بیمه است ؟

مدیر عامل بیمه ایران، با اشاره به اهمیت حیاتی و کارگشای این افزایش سرمایه و تاثیرات بسیار مثبت آن در تسریع حرکت رو به رشد و توسعه همه جانبه بیمه ایران که نقش موثر این تنها شرکت دولتی صنعت بیمه در اقتصاد کلان کشور را پررنگتر خواهد کرد، گفته است: این مصوبه روز چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400 برای انجام اقدامات لازم به معاونان و مدیران ذیربط شرکت بیمه ایران. ابلاغ شد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود