امروز: یکشنبه، 7 خرداد 1402
01/28 1400

 
گروه سایبان - «احمد صفرزاده» فارغ التحصیل رشته بیمه دانشگاه تهران است که به استخدام بیمه ایران درآمد اما او در این شرکت بیمه ای چه سرگذشتی داشت؟

او در بدو استخدام در مدیریت بیمه های باربری، مشغول به خدمت شد و با توجه به تسلط مطلوب به زبان انگلیسی توانست به  خوبی رشته های کشتی، هواپیما و حمل کالا واقف گردد و به مفاهیم کار آگاه شود.

از هم کلاسی های وی در رشته بیمه می توان به «رسول آریانپور» و «علی حیدری» عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و از هم دوره‌ای های وی «رسول تاجدار» است که البته در آن زمان در رشته حسابداری تحصیل می کرد و ظاهرا رفاقت این دو مدیر بیمه ای از این سال ها شکل گرفت .

نامبرده طی دوره ی کوتاهی به مدیریت بیمه های اشخاص بیمه ایران منتقل شد و پله های ترقی را تا معاون اداره کل بازاریابی بعد از اجرای طرح صف و ستاد در بیمه های اشخاص به عهده گرفت.


«پیک آزادی» مدیر وقت بیمه های اشخاص نیز به آینده شغلی «صفرزاده» در آن مدیریت بسیار امیدوار بود اما زمانی که قرار شد «حسین سلیمی» از مدیریت بیمه ایران استان اردبیل به تهران بازگردد، به اصرار «موسی الرضا» و «اجاره دار» علی رغم اینکه «پیک آزادی» و «فیضی» اصرار داشتند «صفرزاده» در بخش بیمه های اشخاص باقی بماند او راهی اردبیل شد تا مدیریت آنجا را به دست گیرد.

اردبیل استان تازه تاسیس بود و پس از جدایی اش از استان آذربایجان شرقی «حسین سلیمی» اولین مدیر این استان بود. در زمان «سلیمی» استان اردبیل تقریبا در رشته بیمه های اتومبیل و در زمینه آتش سوزی بسیار فعال بود اما «صفرزاده» عملکرد مثبتی در این شهر باقی گذاشت و پرتفوی این شهر  تنوع و رشدمطلوبی یافته بود.

لازم به ذکر است که در دهه هفتاد او در استان اردبیل فعال بود و در همان دوره مدیر عاملی«موسی الرضا» مدیر استان آذربایجان غربی شد و سر شاخه های بسیاری از مشکلات بعدی مکشوفه و معروف در صنعت بیمه را از استان تحت مدیریتش راند که برایش حواشی و دردسرهایی هم داشت اما گذشت زمان ثابت کرد که  «صفرزاده» ظاهرا بیراه هم نمی گفت.

در زمان «محمد آسوده» قرار بود او  معاون مدیر بیمه اشخاص شود که ظاهرا با کارشکنی هایی مواجه شد. این کارشکنی ها به دلیل مواردی بوده است که ظاهرا آغاز آن به آذربایجان غربی باز می گردد و به همین دلیل او نتوانست  این پست را به دست آورد و بجای «محمد اکبری راد» رئیس شعبه پایانه غرب تهران شد.

او در دوره «سهامیان» بجای «احمد صفری»  رئیس مجتمع آزادی شد به عبارت دیگر او بالاخره ترفیع گرفت و پس از او نیز «میرشکاری» رئیس شعبه غرب شد.

در سال 1388 پس از ریاست مجتمع آزادی به بیمه البرز رفت و معاون فنی این شرکت بیمه  شد و این ماندگاری تا روزهای اخیر ادامه داشت، تا اینکه در روزهای اخیر به عنوان معاون فنی بیمه ایران منصوب شد. 

سابقه فعالیت او در رشته ها و جایگاه های مختلف بیمه ای سبب شده است که پس از «خالقی» او یکی از مدیرانی باشد که در انواع رشته های بیمه ای سابقه کار اجرایی دارد.


او دوره دانشجویی  را با اساتیدی مانند آقایان جانعلی محمودصالحی، غلامحسین جباری، مرحوم محمد هوشنگی، مسیح ایزدپناه ، محمود عادل سبزواری و آقایان گرانمایه و غلامی گذراند و از این لحاظ نیز موقعیت خاصی در کارنامه خود دارد.
لازم به ذکر است او در دانشگاه آزاد تهران جنوب نیز در رشته بیمه مدرس بود.

او در سایت بیمه ایران به عنوان معاون فنی معرفی شده است اما ظاهرا هنوز بیمه مرکزی صلاحیتش را تائید نکرده است.

.

  1. میهمان
    پاسخ 4 اردیبهشت 1400 18:37 سید محسن
    سلام خسته نباشیدممنونم از توضیحات کاملتون بسیار عالی و دقیق بود فقط جهت اطلاع دوستان لطفا انعکاس فرمایید اردبیل به موجب مصوبه بهمن ماه ۱۳۷۰ مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۷۱ استان شده است . اولین مدیر کل بیمه ایران استان اردبیل پیر زحمتکش صنعت بیمه استان فتاح باباپور بود که بعد از اون حسین سلیمی در سال ۷۷ کمتر از یک سال تونست در این سمت بمونه که در اون زمان با گزارش سازمان بازرسی برکنار گردید آقای صفرزاده از سال ۷۸ مدیراستان اردبیل شدند که سوابق و رزومه عالی و درخشان و پاکی برای خودشون جمع کردن . ضمنا دوره ریاست حسین سلیمی به خاطر سیاست های غلط و اقداماتی که ناشی از بی تجربگی و عدم صلاحیت وی بود شعبه اردبیل با افت چشمگیر پرتفوی مواجه گردید و باعث چشمگیر تر شدن مدیر بعدی یعنی آقای احمد صفرزاده گردید.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود