امروز: دوشنبه، 24 مرداد 1401
12/9 1399

 

گروه سایبان - 70 درصد درآمدهای یک شرکت خدمات بیمه ای که مجوز خود را از بیمه البرز دریافت کرده مربوط به یک شرکت بیمه دیگر است!


شرکت خدمات بیمه ای پوشش توسعه بهشهر که از سال 1379 تاسیس شده و یکبار هم به شرکت کارگزاری تغییر ماهیت داده و در سال 1380 دوباره با عنوان شرکت خدمات بیمه ای فعالیت دارد در هیات مدیره خود مصطفی مطورزاده را به عنوان رئیس هیات مدیره، سید جهانبخش احمدی مهربان و را به عنوان مدیرعامل و مهدی کشاورز را به عنوان عضو هیات مدیره همراه دارد و سرمایه این شرکت خدمات بیمه ای 200 میلیون تومان است.


موضوع فعالیت این موسسه بر اساس مصوبه مجمع سال 1381 اخذ نمایندگی از بیمه البرز و عرضه خدمات بیمه ای با رعایت قانون تاسیس بیمه مرکزی و بیمه گری، مصوبات شورای عالی بیمه و مفاد قرارداد نمایندگی بیمه است.


اما در حالی که این شرکت خدمات بیمه ای برای فعالیت در این حوزه از بیمه البرز مجوز دارد برخی پرتفوهای خود را در یک نمایندگی بیمه نوین صادر می کند تا جایی که در طي سنوات اخير و سال مالي جاري حدود 70 درصد از درآمدهاي ارائه خدمات بيمه اي شرکت مربوط به فعاليتهاي نمايندگي شرکت بيمه نوين در مقايسه با شرکت بيمه البرز بوده و اين موضوع در شرايطي است که ماده 4 اساسنامه اصلاحي شرکت، موضوع فعاليت را صرفا اخذ نمايندگي از شرکت بيمه البرز عنوان نموده و رديف 18 ماده 3 قرارداد نمايندگي با آن شرکت نيز مقرر داشته، نماينده حق ندارد در زمان اعتبار قرارداد نمايندگي، امور بيمه اي مربوط به مشتريان خود را بطور مستقيم و يا غيرمستقيم نزد موسسه بيمه اي ديگري انجام دهد.


 با اين ترتيب و با توجه به مصوبات بيمه مرکزي ايران و بدهي احتمالي، تعيين تکليف وضعيت قطعي اين موضوع موکول به هرگونه اقدام از طرف شرکت بيمه البرز و توافق آتي فيمابيــــن است. اما آیا یک شرکت خدمات بیمه ای می تواند پرتفوی خود را به نماینده یک شرکت دیگر انتقال دهد؟

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود