امروز: شنبه، 5 فروردین 1402
11/20 1399

گروه سایبان - رئیس کل بیمه مرکزی از عملکرد رضایی مدیرعامل بیمه ایران راضی بوده است بنابراین معلوم نیست چرا این مدیر از بیمه ایران خداحافظی کرد.
خبرنگار رازپول از رئيس كل بيمه مركزي پرسید که شما در مراسم معارفه آقای بختیاری فرمودید که با مدیریت آقای رضایی بیمه ایران در پانزده ماه گذشته اقدامات خوبی در خصوص حل مشکلات ذخایر مالی و ساختار مالی انجام داده است که بیانگر تلاش های مدیرعامل و هیات مدیره این شرکت است.اگر مجموعه حاکمیتی صنعت بیمه از عملکرد مدیرعامل رضایت داشت چرا آقاي رضایی عوض شد و بیمه ایران پنجمین مدیرعامل خود را در ۸ سال گذشته شاهد بود، تعویض پیاپی مدیرعامل چه اسیبی به این شرکت وارد می کند؟در روزهای گذشته اسنادی از بیمه ایران در خصوص شکایت از برخی مدیران دولتی و شرکت کارگزاری این شرکت بیمه منتشر شد و همزمان نامه ای که نشان داد اعضای هیات مدیره شکایت خود را پس گرفته اند که البته مدیرعامل وقت این صورتجلسه را امضا نکرده بود، ارتباط این موضوع با تغییر مدیرعامل بیمه ایران چیست؟و سليماني در خصوص شکایت بیمه ایران از زیر مجموعه خود یعنی کارگزاری بورس بیمه ایران می گوید: در این خصوص شنیده ام و اگر خلافی انجام شده باشد مراجع قانونی رسیدگی می کنند و توسط بازرسی ، دیوان محاسبات و قوه قضاییه بررسی می شود منتظر حکم دستگاه قضا هستیم.
وی از عملکرد رضایی ابراز رضایت کرد و وضعیت مالی و زیان انباشته و ذخایر این شرکت را در زمیان رضایی مطلوب توصیف کرد.

سلیمانی فعالیت و موفقیت این شرکت را در بازار بیمه ای کشور تاثیرگذار عنوان کرد ما در رابطه با بیمه ایران تلاش می کنیم خدماتش را بهتر انجام دهد.

رضایی زمانی که مدیرعامل بود تلاش مناسبی در کاهش زیان داشته است و حتی کسری ذخیره شرکت در شهریور 99 بالغ بر 2500 میلیارد تومان کسری ذخیره جبران شد.

به گفته وی نقدینگی شرکت هم بهبود یافته است.


بنابراین به نظر می رسد رئیس کل نقش چندانی در این تغییر نداشته است.
وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما در خصوص قرارداد 50 میلیارد تومانی صنعت بیمه با پلیس راهور به آمارهای بودجه اکتفا کرد که در سال جاری 300 میلیارد و سال آینده 400 میلیارد از سوی صنعت بیمه پرداخت خواهد شد و به قرارداد مازاد با پلیس اشاره ای نکرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود آمارتولید حق بیمه تا پایان دی ماه سال جاری را 66 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و پیش بینی کرد این رقم در پایان سال جاری به 85 هزار میلیارد تومان برسد.

حضور معاون وی بهزادپور در صندوق بیمه حوادث طبیعی یکی دیگر از موضوعاتی بود که به آن اشاره کرد.
وی در مورد افزایش نرخ دیه اعلام کرد که فعلا نظری نمی دهم.
وی در پاسخ به این پرسش که افزایش تعداد شرکت های بیمه نیازمند نظارت های بیشتری از سوی نهاد ناظر است گفت : بخشی از فرآینده های نظارتی را با انعقاد قراردادهایی برون سپاری کردیم .
او اضافه کرد که ازانجمن ها ، حسابداران و ... برای واگذاری نظارت ها استفاده شده است.

ادامه دارد....

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود