امروز: پنجشنبه، 16 تیر 1401
11/18 1399

 گروه سایبان - وزیر رفاه در حالی از قطع دست نجومی بگیران و دریافت کنندگان حقوق و پاداش بالا حرف می زند که پس از عزل یکی از این افراد از بیمه ملت، دوباره قرار است فرد برکنار شده به سیستم بازگردد. با چنین وضعیتی آیا سیاست های اعلامی آقای وزیر با سیاست های اعمالی او یکی است؟
وزیر رفاه در حالی از قطع دست نجومی بگیران و دریافت کنندگان حقوق و پاداش بالا حرف می زند که پس از عزل یکی از این افراد از  بیمه ملت، دوباره قرار است فرد برکنار شده به سیستم بازگردد. با چنین وضعیتی آیا سیاست های اعلامی آقای وزیر با سیاست های اعمالی او یکی است؟ پیام او برای سایر مدیران شرکت های زیرمجموعه چیست؟ اینکه می توانند مرتکب اعمال غیرقانونی شده و پس از چند ماه به سیستم بازگردند؟


 

به گزارش بولتن نیوز، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی  اذعان کرده بود که برخورد با مدیران دو شغله و حقوق بگیران نجومی ادامه دارد و چنانچه مقاومت كنند عزل می شوند.

این سخنان «محمد شریعتمداری» در حاشیه اولین كمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در جمع خبرنگاران و چند ماه پس از برکناری مدیر نجومی بگیر است . او گفته بود در مورد حقوق های نجومی حرف و حدیث های زیادی زده شده بنابراین وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی موضوع مربوط به دستمزد برپایه قانون و مقررات را در دستور قرار داده است.

شریعتمداری گفت: در این زمینه هم دریافت كنندگان و هم پرداخت كنندگان مقصر هستند و اگر اضافه برداشت دارند باید برگردانند و چنانچه تعلل كنند عزل می شوند. این مسیر ادامه دارد البته باید راستی آزمایی انجام شود.

وی افزود: راستی آزمایی نیز توسط دستگاه های نظارتی انجام می شود البته بهترین روش نظارت مردم است زیرا با توجه به اینكه اسامی و نرخ حقوق ها را اعلام كردیم ممكن است افرادی در این زمینه اطلاع داشته باشند.

البته  شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق بازنشستگی اعلام کرد :موضوع معیشت و حقوق برای وزارت کار مهم است. اخیرا یکی از مدیران شرکت‌ها که فساد کرده بود را دستور برکناری دادم و شماهم [مدیرعامل جدید صندوق] هیچ درنگی برای برخورد با مدیران فاسد نداشته باشید.

این موارد در حالی عنوان می شود که طبق شنیده ها باردیگر قرار است که مدیر برکنار شده از روزنه ای دیگر وارد زیرمجموعه های مدیریتی وزارت رفاه شود. حال پرسش این است که آیا وزیر سخنان خود را از یاد برده است و یا اطرافیانش به دستورات او توجه کافی ندارند؟ آیا افرادی که یک بار مورد آزمون قرار گرفته اند، بازهم باید بر کرسی های مدیریتی و بر سفره هایی که متعلق به بازنشستگان و مقرری بگیران قرار گیرند؟ با چنین وضعیتی آیا سیاست های اعلامی آقای وزیر با سیاست های اعمالی او یکی است؟ پیام او برای سایر مدیران شرکت های زیرمجموعه چیست؟ اینکه می توانند مرتکب اعمال غیرقانونی شده و پس از چند ماه به سیستم بازگردند؟

به طور مثال پرتفوی هواپیمایی آسمان در بیمه ملت آمده و رفته اما ذخیره مطالبات مشکوک الوصول آن به سهامداران فعلی تحمیل شده است. آیا این درست است که پاداش هیات مدیره در نتیجه عملکرد سال مالی را این مدیر دریافت کند و ذخیره مطالبات مشکوک الوصول به سهام داران جدید تحمیل شود؟ با چنین عملکرد مدیریتی کدام صندلی در صنعت بیمه قراراست برای او مهیا شود؟

برخی منابع خبری اذعان دارند که این مدیر بیمه ای که با حکم شریعتمداری از مدیرعاملی بیمه ملت به دلیل دریافتی های غیرمتعارف و غیرقانونی عزل شد قرار است به یکی از شرکت های بیمه ای رهسپار شود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود