امروز: جمعه، 19 خرداد 1402
11/14 1399

گروه سایبان - پروژه ملی بیمه آرمان با عنوان “دستگاه مکانیزه صدور بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی( INEX )” رونمایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، کامبیز پیکارجو مدیرعامل شرکت در ابتدای این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خبرنگاران این طرح را صدور کاملا مکانیزه بیمه نامه و یک پروژه ملی خواند.

وی اظهار کرد: بیمه آرمان با تحقیق و‌ مطالعه فراوان و به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص توانست دستگاهی با قابلیت دریافت و شناسایی ارز و‌ چاپ بیمه نامه طراحی کرده و پروژه ملی تحت عنوان صدور مکانیزه بیمه نامه مسافرتی اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور با نام تجاری INEX را ارائه کند.


حمیدرضا امیرحسنخانی عضو هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت نیز بیان کرد: این طرح در جلسه ای که در کارگروه ساماندهی بیمه در مرزهای کشور برای مدیریت مرزها و بیمه اتباع تشکیل شده بود مطرح شد و برنامه ریزی شد تا سامانه ای برای صدور مکانیزه بیمه نامه اتباع طراحی شود.


امیرحسنخانی درخصوص نقش دیگر شرکت های بیمه ای در این پروژه بیان داشت بنا به تصمیمات سندیکای بیمه گران و بیمه مرکزی، هرکدام از مرزها به صورت پایلوت به شرکت های بیمه واگذار و بیمه آرمان صرفا به عنوان مجری پروژه INEX با سایر شرکت ها همکاری خواهند نمود و عملیات بیمه گری توسط شرکت های منتخب بیمه مرکزی اجرا خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر ۴۰ دستگاه در ۵مرز جلفا، بیله سوار، آستارا، نوردوز، فرودگاه امام خمینی(ره) در کشور اجرایی و به صورت پایلوت نصب شده که بعد از گذراندن بحران کرونا و بازشدن مرزها این دستگاه ها به صورت عملیاتی وارد فاز اجرایی خواهند شد و بیمه نامه اتباع به صورت مکانیزه صادر خواهد شد.


مبلغ سرمایه گذاری این پروژه جمعا ۴۰میلیارد تومان بوده است که باعث ارز آوری و ساماندهی بیمه اتباع و ارتقا صنعت بیمه خواهد شد.

این دستگاه به زبان های زنده دنیا با قابلیت دریافت ارزهای بین المللی آماده ارائه خدمت است و بدون ورود اطلاعات و تعویض پول کشور مبدا امکان ارائه بیمه نامه برخط، با کد رهگیری بیمه مرکزی را دارد.

پیکارجو ضمن بیان اینکه اجرای این طرح مشمول تمام مرزهای زمینی، هوایی و … خواهد شد، بیان داشت: این پروژه ملی سرعت و دقت کار را بالا برده و تخلفات و خطاها را به حداقل رسانده و سرعت صدور بیمه نامه را افزایش می دهد.


مدیرعامل بیمه آرمان در خصوص بازار سهام این شرکت گفت: در سال ۹۷ شرکت بیمه آرمان با زیان انباشته مواجه بود اما پس از آن با اصلاح مهندسی پرتفوی و طراحی استراتژی های جدید در سال ۹۸ از زیان خارج شده و در بستر سودآوری قرار گرفت.


وی افزود: بیمه آرمان ورود خود را به بازار سرمایه قوی تر و پررنگ تر کرده است و در تلاش است با کنترل پرتفوی به کانال سوددهی مستمر و پایدار برسد.

پیکارجو همچنین از تشکیل مجمع آتی این شرکت در دوم اسفند ماه سال جاری جهت تعیین هیات مدیره جدید شرکت خبر داد.


 حمیدرضا امیرحسنخانی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی بیمه آرمان، در آیین رونمایی از پروژه ملی INEX اعلام داشت شرکت بیمه آرمان به‌عنوان مسئول ساماندهی و صدور مکانیزه بیمه‌نامه‌ مسافرتی اتباع خارجی متقاصی ورود به خاک ایران، در نظر گرفته‌شده و در همین راستا پروژه ( INEX ) را رونمایی کرد. این طرح در قالب کنسرسیومی با مشارکت دیگر شرکت‌های بیمه تشکیل و در حال حاضر ۴۰ دستگاه در پنج مرز ورودی، برای این طرح عملیاتی شده‌اند.

حمیدرضا امیرحسنخانی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی بیمه آرمان، در آیین رونمایی از پروژه ملی INEX اظهار کرد: در بیمه مرکزی چندین جلسه در قالب کارگروهی به‌منظور ساماندهی صدور بیمه نامه اتباع خارجی در مرزهای کشور تشکیل شد تا صدور بیمه‌نامه مسافرتی برای اتباع خارجی متقاضی ورود به جمهوری اسلامی ایران مکانیزه شود، چراکه بیمه مرکزی اعلام کرده بود که به دلیل مشکلات فراوانی که در مرزهای مختلف کشور در این حوزه وجود دارد، مزاحمت‌ها و تخلفات زیادی در صدور بیمه‌نامه اتباع خارجی صورت می‌گیرد و از طرفی هدف این بود که مانع خروج ارز از کشور شویم.

عضو هیات مدیره بیمه آرمان در ادامه افزود: یکی از این موضوعات و مشکلات، مساله نرخ بیمه‌نامه بود که نظمی در این زمینه وجود نداشت. بر همین اساس کارگروه مذکور در خصوص ساماندهی بیمه اتباع تشکیل شد. در جلسه‌ای که در بیمه مرکزی تشکیل شد از بیمه آرمان مانند همه شرکت‌ها دعوت‌شده بود که طرح‌های خود را ارائه کنند. از سوی شرکت بیمه آرمان پیشنهادات و طرح‌های مختلفی در خصوص بیمه‌نامه اتباع خارجی ارائه شد. ازجمله این طرح‌ها، نرم‌افزار و سامانه‌ای بود که از طریق وب‌سایت در خارج از کشور طراحی شد که اتباع خارجی به آن دسترسی داشته تا از طریق آن وب‌سایت بیمه‌نامه‌های معتبر را خریداری کنند، اما به دلیل تحریم، کارت‌های ایرانی در خارج از ایران مشکلاتی دارند که این طرح را غیرعملیاتی کرده بود. یکی دیگر از پیشنهادات حضور فیزیکی نماینده شرکت در گیت‌های ورودی مرزها بود که به دلیل مسائل امنیتی این طرح نیز پذیرفته نشد، چرا که دریافت وجه نقد نیز مشکلات فراوانی به همراه داشت. به همین دلیل در سامانه بخشی را در نظر گرفتیم که اتباع خارجی می‌توانند مبلغ پول را با هر ارزی که مایل باشند، پرداخت کنند. لذا در مرزهای ورودی دستگاه دریافت نقدی ارز را نصب کردیم و این دستگاه‌ها در مرزها وجود دارند که دریافت پول را به‌صورت اتوماتیک و بدون دخالت انسانی انجام می‌دهند و مابقی پول اتباع خارجی به‌صورت کارت هدیه برگردانده می‌شود. به دلیل اینکه دغدغه خروج ارز از ایران وجود داشت تصمیم گرفتیم که مابقی پولی که احتمالاً به دستگاه وارد می‌شود باید به ریال پرداخت شود و برای حل این مساله با بانک‌ها جلسات مختلفی را برگزار کردیم تا مابقی ارز مشتری را به‌صورت ریال و از طریق یک کارت هدیه پرداخت کنیم که درنهایت این کار اجرایی شده و در حال حاضر 40 دستگاه در پنج مرز جلفا، بیله سوار، آستارا، نوردوز و فرودگاه امام خمینی(ره) در کشور اجرایی و به‌صورت پایلوت نصب‌شده که بعد از گذراندن بحران کرونا و باز شدن مرزها این دستگاه‌ها به‌صورت عملیاتی وارد فاز اجرایی خواهند شد و بیمه‌نامه مسافرتی اتباع خارجی به‌صورت مکانیزه صادر خواهد شد.

معاون اجرایی بیمه آرمان در خصوص هزینه اجرای این عملیات گفت: مبلغ سرمایه‌گذاری این پروژه درحال حاضر ۴۰ میلیارد تومان بوده که باعث ارزآوری و ساماندهی بیمه اتباع خارجی و ارتقا صنعت بیمه خواهد شد. این دستگاه به زبان‌های زنده دنیا باقابلیت دریافت ارزهای بین‌المللی آماده ارائه خدمت است و بدون ورود اطلاعات و تعویض پول کشور مبدأ امکان ارائه بیمه‌نامه برخط، با کد رهگیری بیمه مرکزی را دارد.

حمیدرضا امیرحسنخانی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی بیمه آرمان، در پایان اظهار کرد: این کار به صورت یک کنسرسیوم با همکاری دیگر شرکت های بیمه که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین شده اند، انجام‌ خواهد شد و در این کار سهیم خواهند بود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود