امروز: چهارشنبه، 29 دی 1400
07/29 1399

 گروه سایبان- صبح امروز اولین جلسه هیات موسس بازار متشکل بیمه تشکیل شد. 


حاضرین ضمن تاکید بر لزوم تاسیس این بازار نظرات خود را برای سازماندهی آن ارائه کردند و مقرر شد پیش نویس  اساسنامه ،  طرح توجیهی و مقررات لازم توسط دبیرخانه تهیه و به هیات ارائه شود .ظاهرا پیشنهاد تشکیل این بازار نیز از سوی حجاریان ارائه شده است.

اخبار تکمیلی ارسال می شود. در این نشست هیات موسس بازار متشکل بیمه که با حضور اعضای این هیأت در بیمه مرکزی برگزار شد حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه‌های خود درباره مزایا و چالش‌های پیش‌روی ایده تشکیل بازار متشکل بیمه و چگونگی تهیه و تنظیم پیش‌نیازهای تاسیس آن پرداختند.


همچنین در این جلسه اهداف تاسیس بازار متشکل بیمه‌ کاهش عدم تقارن اطلاعات و هزینه‌های مبادله، افزایش شفافیت، ارتقای رقابت، انسجام‌بخشی و روزآمدسازی ساختاری و کمک به تقویت نرخ‌گذاری کارا و حرفه‌ای و منصفانه حق بیمه‌ در ریسک‌های دارای واگذاری اتکائی در بازار بیمه کشور و همچنین دستیابی به شرایط عمومی و خصوصی حرفه‌ای قبول ریسک بر اساس اصول قابل قبول بین‌المللی مطرح شد.


بنابر این گزارش مقرر شد با عنایت به اینکه اداره کردن بازار متشکل بیمه در قالب یک موسسه خصوصی دارای شخصیت حقوقی مستقل انجام خواهد شد، پیش‌نویس اساسنامه، برنامه کسب و کار (توجیه فنی و اقتصادی و ...) و الزامات مقرراتی تاسیس و فعالیت موسسه مذکور توسط دبیرخانه هیات موسس تهیه و برای بررسی در جلسات بعدی هیات ارائه شود.


گفتنی است، مینا صديق نوحی، پرویزخسروشاهی، علی‌ جهانگیری، مسعود حجاریان، سید محمد مهدی علوی، علی ضیائی، غلامعلی غلامی، کامبیز پیکارجو، یونس مظلومی، علی اسماعیلی پور، حسن رضاعباسیان فر، محسن قره‌خانی و خلیل ارجمندی با حکم رئیس کل بیمه مرکزی به عنوان اعضای هیات موسس بازار متشکل بیمه منصوب شدند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود