امروز: یکشنبه، 1 خرداد 1401
07/22 1399

گروه سايبان - گزارشهای آماری حاکی از رشد 23 درصدی حق‌بیمه صادره بیمه ملت در شش ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است که روند رو به رشد عملکرد بیمه ملت را نشان می‌دهد.


 

به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، با توجه به بررسی‌های انجام شده، حق‌بیمه صادره بیمه ملت در شش ماهه ابتدایی امسال با رشدی 23 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال از رقم 9 هزار و 163 میلیارد و 780 میلیون ریال به رقم 11 هزار و 297 میلیارد و 9 میلیون ریال رسیده است که با عملکرد بسیار مناسب در تحقق بودجه، 157 درصد رشد را نشان می‌دهد.

به دیگر سخن، سودآوری بیمه ملت با رشد مناسب پورتفو در شش ماهه نخست و مدیریت ریسک اتفاق افتاد و این شرکت توانست با کاهش سهم بیمه‌های خودرو و افزایش فعالیت در بیمه‌های سوددهی مثل زندگی، افزایش پورتفو را نسبت به سال گذشته رقم بزند.

در آخرین ماه تابستان امسال، بیمه ملت با صدور 361.1 میلیارد تومان حق‌بیمه و پرداخت 95.7 میلیارد تومان خسارت درآمدی معادل 265.4 میلیارد تومان از حق‌بیمه داشته که نمایان‌گر رشد 65 درصدی در مقایسه با مردادماه همین سال است.

 

*وصول مطالبات بیمه ملت و افزایش نسبت توانگری مالی در صنعت

بیمه ملت با مدیرعاملی دکتر دلفراز در حوزه شفافیت مالی و وصول مطالبات، بسیار موفق عمل کرده و در شش ماهه نخست سال‌جاری توانسته مجموعه 222 میلیارد تومان از مطالبات این شرکت را وصول کند.

بر همین اساس و بنابر اعلام بیمه مرکزی، بیمه ملت با نسبت توانگری مالی 279 درصد و افزایش 85 درصدی نسبت به سال گذشته، علاوه بر حفظ توانگری مالی خود در سطح یک شرکت‌های بیمه طی 9 سال متوالی؛ تنها شرکت بیمه در صنعت است که موفق شده رکورد تثبیت نسبت توانگری مالی بالای 200 درصد را در 9 سال پیاپی در صنعت بیمه از آن خود کند.

 

* رشد 240 درصدی در صدور بیمه‌های کشتی

رشدی حدود 240 درصدی در صدور بیمه‌های کشتی به نسبت شش ماهه ابتدای سال 98 از جمله موفقیت‌های بیمه ملت در این رشته بیمه‌ای است که نشان از تحقق 434 درصدی بودجه تعیین‌شده این رشته در بیمه ملت دارد. همچنین پرسودترین فعالیت این شرکت در شهریورماه مربوط به بیمه کشتی بوده است.

بر اساس گزارش‌های بیمه مرکزی، سهم بیمه ملت در صدور سه رشته باربری، کشتی و هواپیما از میانگین صنعت بالاتر بوده و در رشته باربری در نیمه نخست سال‌جاری نزدیک به 255 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده است.

بیمه ملت به عنوان اولین شرکت ارائه‌دهنده پوشش P&I برای دکل­های حفاری ایرانی در خلیج‌فارس؛ ارائه دهنده پوشش بیمه­ای برای پهپادها بوده و در بین 5 شرکت برتر صنعت بیمه در بیمه‌های کشتی و هواپیما حضور دارد.

*توسعه بیمه‌‌های زندگی، استراتژی مهم بیمه ملت

در رشته بیمه‌های زندگی نیز رشد 42 درصدی حق‌بیمه وصولی و رشد حدود 30 درصدی تعداد بیمه‌نامه‌های صادره رشته زندگی نسبت به مدت مشابه در سال 1398 با وجود شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی موجبات تحقق 107 درصدی بودجه تعیین‌شده برای شش‌ماهه نخست سال‌جاری را برای بیمه ملت محقق کرد.

همچنین با افزایش خدمات‌رسانی مراکز تخصصی بیمه‌های زندگی به صورت حضوری و آنلاین، با توجه به شرایط حال حاضر جامعه، افزایش 67 درصدی حق‌بیمه وصولی در بیمه‌های زندگی از طریق این شبکه را در پی مزیت‌های ایجاد شده در شرکت بیمه ملت برای شبکه‌های حرفه‌ای فروش شاهد بودیم.

در شش ماهه نخست سال‌جاری، تعداد بیمه‌نامه‌های صادره در حوزه درمان 68 درصد و حق‌بیمه تولیدی 27 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد.

* انتشار اوراق بهادار اتکایی برای اولین‌بار در صنعت بیمه کشور

انتشار اوراق بهادار اتکایی برای اولین‌بار در صنعت بیمه کشور از مهم‌ترین فعالیت‌های مدیریت‌ بیمه‌های اتکایی بیمه ملت بوده است. این شرکت همچنین تمدید مجوز قبولی اتکایی از خارج و تمدید عضویت در فدراسیون بیمه‌گران و بیمه‌گران اتکایی آفریقایی، آسیایی و... را در کارنامه خود دارد.

 بیمه ملت ضمن تحقق بودجه اتکایی خود به میزان 97 میلیاردتومان در شش ماهه ابتدایی سال‌جاری، ضمن قبـولی از قـرارداد مـازاد خسـارت به راهبری بیمه مرکزی در رشته هواپیما؛ در رشته اتومبیل نیز قرارداد مازاد خسارت را منعقد کرده است.

*کارت اعتباری، جایگزین چک تضمین در خریدهای اقساطی

کارت اعتباری بیمه ملت یکی از ابزارهای مهم مالی و محصول نوین صنعت بیمه، جایگزینی مناسب برای چک تضمین در خریدهای اقساطی است که این شرکت به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

در نیمه نخست سال‌جاری 3340 کارت اعتباری برای بیمه‌گزاران عمر و 940 کارت برای کارکنان قراردادهای سازمانی و 1.564.703 کارت برای اعضای صندوق بازنشستگی کشوری از سوی بیمه ملت صادر شده است. همچنین 43 فروشگاه به منظور خرید حضوری، 4 فروشگاه برای خرید اینترنتی و 7 فروشگاه در جهت فروش تخفیفی در سال جاری به فروشگاه‌ها و مراکز ارائه خدمات کارت اعتباری و 11 سازمان نیز به دارندگان این کارت در بیمه ملت اضافه شده‌اند که بیش از 922 میلیارد ریال از این کارت در شش ماهه ابتدای سال خرید کرده‌اند.


بیمه ملت با صدور نزدیک به 240 میلیارد ریال بیمه‌های مهندسی رشد 70 درصدی به نسبت مدت مشابه در سال گذشته را تجربه کرده است که در تحقق بودجه شش‌ماهه ابتدای سال نیز رشد 168 درصدی را به خود اختصاص داده و با پرداخت مبلغ 6 میلیارد و 700 میلیون ریال 2.8 درصد خسارت پرداخت کرده است.

ارائه برنامه فروش آنلاین تعدادی از بیمه‌نامه‌های مسئولیت همراه با ارائه محصولات و طرح‌های جدید بیمه‌ای از جمله فعالیت‌های شش ماهه نخست سال 99 در بیمه ملت بود. 27 درصد رشد در تولید حق‌بیمه مسئولیت در کنار کاهش 12 درصدی ضریب خسارت به نسبت مدت مشابه سال 98 و تحقق بودجه 118 درصدی  نیز دستاورد بیمه‌های مسئولیت بیمه ملت به حساب می‌آید.

رشد حق‌بیمه رشته آتش‌سوزی نیز بدون نظرگرفتن مرهونات بانکی و بیمه‌گزاران بزرگ، در حدود 115.2% بوده که نشان از افزایش خرده‌فروشی در 6 ماهه اول سال 99 دارد. همچنین ضریب خسارت پرداختی در این زمان، 2.8درصد بوده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته (ضریب خسارت 18درصد) کاهش بسیار مطلوبی را در نتیجه مدیریت ریسک بهینه، تجربه کرده است.


بر اساس این گزارش، بیمه‌های کشتی سود 203.3 میلیارد تومانی را برای بیمه ملت به ارمغان آورد. بعد از آن بیمه درمان (49.2 میلیارد تومان)، زندگی اندوخته‌دار یا همان بیمه عمر (13.2 میلیارد تومان)، ثالث اجباری (9.4 میلیارد تومان)، آتش‌سوزی (5.8 میلیارد تومان)، بدنه خودرو (3.8 میلیارد تومان)، مهندسی (2.2 میلیارد تومان)، مسئولیت (1.2 میلیارد تومان)، نفت و انرژی (1.2 میلیارد تومان) و حوادث (1.1 میلیارد تومان)، ثالث مازاد و دیه (781 میلیون تومان) و زندگی غیراندوخته‌دار (200 میلیون تومان) جزو پرسودترین فعالیت‌های این شرکت بوده‌اند.

به طور کلی می‌توان گفت که تراز مالی بیمه ملت در شش ماهه نخست امسال بر اساس نسبت حق‌بیمه‌های صادره به خسارات پرداختی مثبت 638 میلیارد تومان بوده است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود