امروز: جمعه، 1 بهمن 1400
07/17 1399

گروه سایبان- بیمه سینا که به تازگی از مجمع برگشته و هنوز نماد آن متوقف است با دو خبر در دستور کار بودن افزایش سرمایه و برنامه ی ارتقا به بازار اصلی بورس بازگشایی می شود.

 
به گزارش رازپول ،  در همین حال دکتر جعفری مدیرعامل بیمه سینا طی نامه ای به فرابورس، مواردی را برای اطلاع سهامداران به طور شفاف اعلام کرد.

طبق این نامه، بیمه سینا افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را در دستور کار قرار داده که پس از اعلام نتایج ارزیابی اولیه کارشناسان رسمی دادگستری در هیات مدیره و پیشنهاد مصوب در خصوص آن پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس و تصویب در مجمع فوق‌العاده از طریق کدال اطلاع رسانی خواهد شد.


ضمنا در خصوص ارتقا نماد از تابلو زرد بازار پایه فرابورس در بازار بالاتر، موضوع پذیرش در بورس در دستور کار قرار گرفته به محض پیشرفت کار و حصول نتیجه افشا خواهد شد.


طبق تازه ترین گزارش از صورت های مالی بیمه سینا منتهی به شهریور ماه سال 99 این شرکت توانسته 451 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند، که گویای جهش 1404 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

بر همین اساس حق بیمه تولیدی این شرکت بورسی با رشد 25 درصدی در این دوره زمانی به رقم 960 میلیارد تومان رسید.


با توجه به عملکرد مطلوب بیمه سینا در دو فصل نخست سال جاری ، انتظار می رود بیمه سینا در سال ۹۹ رشد خیره کننده ای هم در بخش سودآوری و هم بخش قیمت سهام داشته باشد که نتیجه سیاستهای صحیح این شرکت در بخش عملیات بیمه گری و سرمایه گذاری ها است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود