امروز: چهارشنبه، 29 دی 1400
07/15 1399

گروه سایبان - رتبه قوی توانگری مالی بیمه ملت که اخیرا از سوی بیمه مرکزی در سال جاری عنوان شده است، رویکرد پایدار این شرکت بیمه ای را در پیش بینی های اقتصادی آتی تضمین می کند.


بیمه مرکزی هر ساله توانگری مالی شرکت های بیمه را برای بررسی پوشش ریسک ها اعلام می کند که در این میان در آخرین گزارش این نهاد نظارتی، بیمه ملت با مهندسی صحیح مالی توانسته است ریسک های خود را مدیریت کرده و بالاترین سطح از این شاخص را در صنعت بیمه کشور و در میان شرکتهای جنرال فعال در سرزمین اصلی به دست آورد.


کسب رتبه اول نسبت توانگری مالی در میان 28 شرکت بیمه ای کشور فعال در سرزمین اصلی و حفظ و ارتقا آن در شرایط فعلی اقتصادی مسئولیتی چالش برانگیز و خطیر است، چراکه تغییرات اقتصادی در روزهای گذشته بسیار سریع و شدید به وقوع پیوسته است و پیش بینی های اقتصادی نشان می دهد که این وضعیت ادامه خواهد داشت.

 

به عبارت دیگر بیمه ملت نه تنها توانسته پرتفوی خود را به درستی تنوع بخشی کرده، بلکه ریسک های سیستماتیک و غیرسیستماتیک نظام بیمه ای کشور و متعاقب آن بیمه ملت را به درستی شناسایی و مدیریت کرده است.


به گزارش رازپول، بیمه ملت با تصمیمات عملیاتی صحیح، تصمیمات سرمایه گذاری دقیق و تصمیمات مالی عمیق در کنار برنامه های مالی بلندمدت دیگر و البته برنامه هایی مانند انتشار اوراق اتکایی تلاش دارد که این پایداری در عملکرد را تداوم بخشد.


مدیریت بهینه پرتفو، وضعیت سرمایه گذاری های این شرکت و مدیریت جریان وجوه به وضوح در عملکرد شش ماه این بنگاه نمود عملیاتی دارد.

به بیان دیگر سرفصل های عملیاتی و مالی در شرکت های بیمه در بخش های مختلف طبقه بندی می شود که انتظار می رود تمامی این بخش ها سود آور باشند و وضعیت بیمه ملت نشان می دهد که با آگاهی کاملی از روش های تخصیص هزینه ها بین بخش های مختلف و ارزیابی سودآوری در سرفصل های متفاوت برنامه ریزی استراتژیک صورت گرفته است.


اما سطح یک و نسبت توانگری مالی 279 درصدی نویدی به ذی نفعان و پتانسیلی برای روزهای آتی در شرایط اقتصادی فعلی است. به عبارت دیگر این استراتژی بیمه ملت نقشی حیاتی در موفقیت این سازمان در شرایط سخت رقابتی و نوسانات جدی محیط کسب و کار در روزهای آینده دارد. این رویکرد نه تنها سهم بازار این شرکت را تثبیت می کند بلکه در کنار برنامه های توسعه ای به ارتقا وضعیت کمک موثری خواهد داشت.


مسلما این روند سیگنال مطلوبی برای سهام داران خرد و کلان این مجموعه خواهد بود هرچند که آیتم های مورد بررسی در آیین نامه توانگری شورای عالی بیمه به اذعان برخی کارشناسان نیاز به گنجاندن مولفه های دقیقتر و بیشتری دارد اما بیمه مرکزی در گزارش خود به بیمه گذاران توصیه کرده است که در خرید بیمه نامه از شرکت های بیمه به موضوع توانگری مالی دقت اساسی داشته باشند. قطعا این توصیه بیمه مرکزی در جذب پرتفوی شرکت های بیمه و نگرش به آنها از سوی مشتریان تاثیر به سزایی دارد. 


این اقبال به سمت شرکت های دارای توانگری مالی بالاتر می تواند سبب افزایش گردش مالی و مسلما سرمایه گذاری و در نهایت کسب سود برای ذی نفعان است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود