امروز: چهارشنبه، 29 دی 1400
06/4 1399

 

گروه سایبان - استراتژی‌ها و اهداف بلندمدت بیمه ملت با توجه به تغییرات در چیدمان بالادستی نمودارسازمانی تغییر کرده است و حالا این شرکت بر مبنای سیاست گذاری های هیات مدیره، 7 هدف کلی را دنبال می کند که پیگیری مطالبات و کنترل جدی هزینه ها از جمله شاخص های کلیدی این راهبردها است.


اسماعیل دلفراز مدیرعامل بیمه ملت در گفت و گو با راز پول با اشاره به اینکه فعالیت بیمه گری با تأکید بر مدیریت ریسک یکی از محوری ترین سیاست های جدید شرکت است که در آن فعالیت بیمه گری از طریق ارائه محصولات جدید متناسب با نیاز مشتریان ، نرخ دهی مناسب و ...پیگیری می شود، گفت: مدیریت ریسک و حفظ توانگری مالی شرکت یکی از اصول مهمی در این زمینه است.


دلفراز دومین اصل مهم در این سری از برنامه های استراتژیک را مدیریت منابع مالی و وجوه نقد سازمان و سرمایه گذاری در حوزه های نوین و سودآور عنوان کرد و افزود: افزایش سرمایه مالی و ظرفیت بیمه گری، افزایش بازدهی سرمایه گذاری ها از طریق شناخت صحیح بازار سرمایه و سرمایه گذاری در حوزه های نوین و سودآور و مدیریت بهینه دارایی ها و وجه نقد سازمان در این راستا دنبال می شود.


به گفته وی عملکرد شرکت نشان می دهد که بیمه ملت در حالی سال مالی گذشته را با یک هزارو 400 میلیارد تومان حق بیمه تولیدی به پایان رسانده که بالغ بر 900 میلیارد تومان مطالبات و اسنادی دریافتنی داشته است. بنابراین به نظر می رسد تشخیص صحیح ورودی جریان نقدی وجوه و مدیریت آن یکی از گلوگاههای حساس در این بخش است. به گفته وی پیگیری بدهی ها و وصول مطالبات از جمله پایه ای ترین اهداف در این سری از برنامه ها است.

وی با اشاره به استراتژی های بلند مدت بیمه ملت انتخاب و جذب پرتفوی سودآور را سومین استراتژی هیات مدیره بیمه ملت معرفی کرد که در این راستا پرتفوی شرکت همراه با بهینه سازی در سه ماهه امسال بالغ بر 17درصد رشد داشته است.

دلفراز با بیان اینکه به این جمع بندی رسیده ایم که استراتژی سود محوری را جایگزین پرتفو محوری کنیم، گفت:  پذیرش ریسک و توسعه پورتفوی بیمه های متناسب با سرمایه و توانگری مالی شرکت با تاکید بر مدیریت ریسک و حضور موثر در بازار صنعت بیمه از طریق شناخت صحیح بازارو رقبا، استفاده از  فناوری های نوین، پاسخگویی، تبلیغات هدفمند و ... در این زمینه دنبال می شود. به گفته وی ارائه خدمات به جامعه ذی نفعان این مجموعه و قرارداد بازنشستگان برای دو سال نمونه ای از این رویکرد جدید است.

دلفراز اضافه کرد که بیمه ملت انتخاب پرتفو مناسب را در راس برنامه های خود قرارداده و به جرات اذعان می کند که از پذیرش هر ریسکی بدون اکچوئری و نرخ متناسب خودداری می کند. گواه این مطلب خروج برخی پرتفوهاست که در ماه های ابتدایی سال جاری رقم خورد و با برخی مشتریان مناسب جایگزین شد.

مدیرعامل بیمه ملت چهارمین محور برنامه های راهبردی هیات مدیره را بستر سازی و توسعه زیر ساخت های فناوری اطلاعات با تاکید بر تحولات دنیای فناوری و صنعت بیمه معرفی کرد که توسعه زیرساخت های فناوری لازم برای صدور و خدمات پس از صدور رشته های فنی، توسعه بسترهای گزارشگری و داشبوردهای مدیریتی را اجتناب ناپذیر می کند.

به گفته وی تقویت کمی و کیفی شبکه فروش و فعالیت در کانالهای نوین و مبتنی بر فناوری اطلاعات پنجمین محور مورد تاکید است.

دلفراز تشکیل کمیته صیانت از حقوق نمایندگان در شرکت بیمه ملت و کاهش سهم فروش مستقیم در راستای ایجاد فضا برای حرکت نمایندگان را از جمله رویکردها در این زمینه عنوان کرد.

مدیرعامل بیمه ملت معتقد است حفظ و توسعه سرمایه انسانی از طریق نظام جبران خدمات و سازوکارشایسته سالاری، افزایش وفاداری بیمه گذاران و رضایتمندی زیان دیدگان و ارتقاء شفافیت  و مبارزه  با تقلب و کلاهبرداری ،پولشویی و فساد و ارتقا سلامت اداری همان گونه که مورد تاکید بیمه مرکزی نیز قرار گرفته است از دیگر رویکردهای جدید هیات مدیره است.

او در پایان به افزایش سرمایه بیمه ملت از محل تجدید ارزیابی و مطالبات حال شده که در هیات مدیره به تصویب رسیده خبرداد و اضافه کرد که گزارش هیات مدیره در هیات 3 نفره کارشناسی است و تا مهرماه امسال افزایش سرمایه بیمه ملت به مرحله عملیاتی نزدیک خواهد شد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود