امروز: دوشنبه، 24 مرداد 1401
05/5 1399

 گروه سایبان - رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی نمایندگان بیمه البرز در نامه ای به رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی خواستار صدور بیمه های ثالث بدون کد یکتا شد.

 

رضا یداللهی در نامه ای به سید قاسم نعمتی قطعی های مکرر سامانه سنهاب بیمه مرکزی طی ماه های گذشته خصوصا پس از اتمام ساعات کاری و تکرار آن به هنگام صدور بیمه اجباری شخص ثالث را دلیل این درخواست عنوان کرده و در نامه خود آورده است: ماهیت اجباری بیمه شخص ثالث و تعویق در صدور آن بیم خسارت احتمالی ناشی ازعدم صدور برای بیمه گذاران  وجوددارد که می تواند منجر به شکایت از شبکه فروش گردد و پیشنها می شود تا زمان وجود زیرساخت های مناسب و رفع اختلال در سامانه بیمه مرکزی امکان صدور بیمه نامه بدون نیاز به کد یکتا میسر شود.

نعمتی پیش از این در مصاحبه ای با خبرنگاران گفته بود که صدور کد یکتا برای هر بیمه نامه را کمتر از ٢ ثانیه است.

رئیس کل بیمه مرکزی پیش از این اعلام کرده بود که "کد یکتا" به عنوان سند محکم اصالت بیمه نامه‌های صادر شده توسط شرکت‌های بیمه‌ای نه تنها میزان تقلبات و تخلفات را به پایین‌ترین حد ممکن کاهش خواهد داد بلکه با افزایش ضریب اعتماد عمومی، تحول اساسی را در صنعت بیمه رقم خواهد زد.

با صدور "کد یکتا" دارندگان بیمه‌نامه‌های شخص ثالث می‌توانند بدون نیاز به ارائه‌ی کاغذی بیمه‌نامه، امور بیمه‌ای خود را در دستگاه‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی انجام دهند. در این سیستم در واقع یک نوع استاندارد اطلاعاتی ایجاد می‌شود که هرچیزی غیر از آن در سامانه سنهاب قابل پذیرش نخواهد بود. مزیت اصلی چنین سازوکاری به حداقل رساندن تخلفات در صنعت بیمه است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود