امروز: جمعه، 1 بهمن 1400
04/28 1399

 گروه سایبان - بذری که حمیدرضا کاوه در بیمه ایران معین کاشته بود به ثمر نشست و افزایش سرمایه 60 درصدی این شرکت  به ثبت رسید.


درخواست افزایش سرمایه بیمه ایران معین به هیات مدیره وقت بیمه ایران بعنوان سهامدار اصلی ایران معین از محل سود انباشته که توسط مدیرعامل قبلی این شرکت در آذر ماه ٩٨به هیات مدیره ارائه شده بود و ضمن موافقت با افزایش سرمایه بدون آورده نقدی و ملکی توسط بیمه ایران و صرفاً از محل عملکرد فنی و مالی شرکت پس از طی مراحل قانونی به تصویب رسید.
بر این اساس در مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ایران معین که با حضور سهامداران، حسابرسان سازمان حسابرسی، نماینده بیمه مرکزی و هیات مدیره این شرکت در محل دفتر ارتباطی تهران برگزار شده بود، صاحبان سهام پس از استماع گزارش توجیهی هیات مدیره و حسابرس، با افزایش سرمایه شرکت از ۲۵۰ میلیارد به ۴۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و مطالبات سهامداران موافقت کردند.

داریوش محمدی مدیرعامل  فعلی بیمه ایران معین پس از موافقت مجمع با افزایش سرمایه ضمن قدردانی از حمایت دکتر رضایی مدیرعامل و هیات مدیره بیمه ایران از افزایش سرمایه و اصلاح ساختار مالی این شرکت گفت: افزایش سرمایه امروز، بیمه ایران معین را در ردیف ۵ شرکت اول صنعت بیمه از حیث سرمایه قرار داده و ان‌شاءالله سرآغاز فصلی نو در بیمه ایران معین خواهد بود.
عرضه سهام ایران معین در فرابورس، از دیگر اولویت‌هایی است که محمدی آنرا پیگیری می کند. این برنامه را نیز ابراهیم حمیدی در این شرکت به تصویب رسانده است و حالا او پیگیر این برنامه نیز هست.
محمدی با تاکید بر افزایش سرمایه و اصلاح ساختار مالی این شرکت گفته است: در مرحله اول سرمایه شرکت افزایش یافته و ان شالله با افزایش سرمایه دیگری که با موافقت سهامدار به زودی انجام خواهد شد، بیمه ایران معین آماده عرضه در فرابورس خواهد شد.


بررسی عملکرد شرکت بیمه ایران معین در 6 ماه نخست سال 1398 نشان می‌دهد که حق‌بیمه صادره شرکت با نرخ رشد 48 درصدی به آستانه 1000 میلیارد ریال رسیده است. اما اخیرا در آماری که از سوی بیمه مرکزی ارائه شده حق بیمه تولیدی این شرکت در زمان محمدی با کاهش 31 درصدی در دوماهه امسال مواجه بوده است. باید منتظر ماند و دید برنامه این مدیر جوان برای این رویداد که در زمان او اتفاق افتاده است چیست؟


رازپول در گزارش جداگانه ای به موضوع نیروهای انسانی وارداتی اخیر به این مجموعه که احتمالا هزینه های اداری و عمومی را افزایش خواهد داد می پردازد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود