امروز: چهارشنبه، 29 دی 1400
04/7 1399

 گروه سایبان - بررسی های میدانی از پلیس راهنمایی رانندگی در خصوص حذف فیزیکی بیمه های شخص ثالث به یافته های متفاوتی منتهی شد.

اخیرا موضوع حذف فیزیکی بیمه های شخص ثالث با واکنش شبکه فروش مبنی بر حذف قابلیت های این شبکه همراه بود اما موضوع اصلی این بود که آیا پلیس راهنمایی و رانندگی در جریان این حذف فیزیکی قرار دارد؟ و آیا نبود فیزیکی بیمه نامه در جاده های بین شهری و مناطق دور افتاده برای پلیس قابل قبول است؟

بررسی های خبرنگار ما از چهار تیم پلیس راهنمایی و رانندگی مستقر در سطح شهر و جاده های خارج از شهر به این موضوع منتهی شد که برخی تیم های پلیس در جریان این موضوع قرار داشته و برخی اظهار بی اطلاعی کردند.

تیم پلیس راهنمایی و رانندگی مستقر در اتوبان شهید بابایی اذعان دارد که اخیرا نرم افزاری در اختیار پلیس قرار گرفته و بر روی گوشی های موبایل پلیس قابلیت نصب دارد که می تواند بیمه های شخص ثالث خودروها را نشان دهد بنابراین نبود بیمه نامه در زمان کنترل مدارک خودروها قابل قبول است و پلیس از طریق این نرم افزار با شرکت های بیمه اصطلاحا لینک شده است.

تیم مستقر در اتوبان صیاد شیرازی اذعان دارد که در جریان حذ فیزیکی بیمه های شخص ثالث قرار دارد.

از سوی دیگر تیم پلیس راهنمایی و رانندگی مستقر در یکی از جاده های خارج از تهران در پاسخ به این پرسش که آیا نبود فیزیکی بیمه شخص برای پلیس قابل قبول است و از طریق کد رهگیری این بیمه نامه قابلیت دارد یا خیر می گوید : سامانه ای که در اختیار پلیس قرار گرفته بعضا با چند روز تاخیر به روز رسانی می شود بنابراین اگر فردی بیمه نامه خریده باشد اما هنوز این بیمه نامه در سامانه در اختیار پلیس ثبت نشده باشد از نظر پلیس این موضوع کسری مدارک است. وی عنوان کرد که اطلاعات بیمه ای شخص ثالث خودروها در اختیار پلیس قرار گرفته است اما اگر این به روز رسانی آنی نباشد اثبات این مسئله زمان بر خواهد بود.

به نظر می رسد که سرعت انتقال دیتا بین صنعت بیمه و پلیس می تواند این اختلال را مرتفع نماید و بیمه گذاران از این که مسئولیت و ریسک های آنها از نظر پلیس پوشش داده شده است اطمینان حاصل نماید.

.

  1. میهمان
    پاسخ 8 تیر 1399 10:54 ذاکری
    سلام در سطح شهرهای بزرگ اکثرا اطلاع دارند ولی توی جاده ها با توجه به اینکه خودرو هم اکثرا مسافر هستند یا اطلاع ندارند یا اظهار بی اطلاعی میکنند و به راحتی جریمه میکنند. که برای یکی از مشتریهام این اتفاق افتاد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود