امروز: چهارشنبه، 10 آذر 1400
04/3 1399

 گروه سایبان - رضایی مدیری است که از بدنه بیمه ایران به راس هرم مدیریتی این مجموعه انتخاب شده است اما آیا او اولین مدیری خواهد بود که صورت های مالی بیمه ایران را منتشر کند؟

در نبود اطلاعات شفاف مالي بايد به اطلاعات حداقلي مديران بيمه ايران بسنده كرد.

بیمه ایران را سرمایه ملی معرفی می کنند در حالی که اطلاعات این سرمایه ملی که متعلق به بیش از 80 میلیون ایرانی است هیچگاه از سوی این شرکت به صورت شفاف منتشر نشده است. این در حالی است که آیین نامه شماره 88 با عنوان گزارشگری و افشای اطلاعات موسسات بیمه به لزوم شفاف اطلاعات شرکت های بیمه ای تاکید دارد. از سوی دیگر با عدم انتشار آمارها و صورت های مالی بیمه ایران، شرکت های اقماری این شرکت نیز که بعضا میلیاردها تومان از منابع این شرکت را در خود مدیریت می کنند از انتشار این اطلاعات سرباز می زنند.


به نظر می رسد حال که برای اولین بار حاکمیت شرکتی در این مجموعه پیاده سازی شده و مدیرعامل بیمه ایران در کنار سایر اعضای هیات مدیره مجری مصوبات هیات مدیره نیز هست، متناسب خواهد بود که برای اولین باز نیز صورت های مالی این شرکت که حاصل عملکرد شکل جدید تیم مدیریتی است به صورت شفاف منتشر شود.


اخیرامحمد رضایی مديرعامل بيمه ايران عنوان کرده است: در سال ۹۸ میانگین رشد حق بیمه در بیمه ایران معادل ۳۴ درصد و در بخش پرداخت خسارت نیز معادل میانگین صنعت بیمه و همان ۱۸ درصد بود.

اما در حالي كه بودجه پيش بيني شده ، درآمد واقعي  و درآمد استاندارد اين شركت منتشر نمي شود، چگونه مي توان به آمارهاي ارائه شده در زمينه رشد اميدوار بود؟

او اظهار كرده است: عملیات بیمه گری در دو ماهه اول سال جاری رشد ۲۵ درصدی در حق‌بیمه‌های صادر شده نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می دهد.

این در حالي است كه نه درآمد امسال را اعلام شده و نه درآمد سال گذشته معلوم است.

به نظر ميرسد آمارهايي كه تنها مديران به ابعاد آن اشراف دارند ملاك مناسبي براي قضاوت عملكردهاي مديريتي نيست. شفافيت آن است كه اطلاعات و صورت هاي مالي منتشر شود و محققين به چنين نتايجي اذعان داشته باشند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود