امروز: دوشنبه، 24 مرداد 1401
03/6 1399

 

 

گروه سایبان - دو مدیر ایرانی  از بیمه مرکزی در ترکیب هیات مدیره (ایشین ری) قرارگرفتند اما خروجی این عضویت ها برای صنعت بیمه کشور در شرایط تحریم چه بوده است؟

بیمه مرکزی در خبری اعلام کرده که مدیر اجرایی شرکت بیمه اتکایی آسیایی (ایشین ری) با ارسال نامه ای مراتب خرسندی خود را از عضویت معاون اتکایی بیمه مرکزی در هیت مدیره این شرکت اعلام کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، "آنیل سانت"  مدیر اجرایی ایشین ری  با ابراز خشنودی از معرفی "غلامعلی جهانگیری" برای عضویت در هیات مدیره این شرکت از حسن انتخاب دکتر غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی سپاسگزاری و آمادگی "ایشین ری" را برای استقبال از وی اعلام کرد.

 شرکت "ایشین ری" از معتبرترین شرکت های اتکایی قاره آسیا به شمار می رود که در اواخر دهه هفتاد میلادی با هدف گسترش پوشش‌های اتکایی بین کشورهای منطقه تاسیس شده است.


در سال گذشته غلامرضا سلیمانی به عنوان نائب رئیس این مجموعه انتخاب شد و در سال های اخیر همواره کشور ما از کرسی های مدیریتی این مجموعه سهم داشته است.

این در حالی است که در شرایط تحریم که نیاز به بازاراتکایی حیاتی است کشور ما نتوانسته است که بهره برداری های لازم را داشته باشد.


به نظر می رسد که افراد معرفی شده برای هیات مدیره این مجموعه قدرت چانه زنی لازم برای برقراری روابط  اتکایی میان کشور و این نهاد را نداشته اند.

از سوی دیگر اگر عامل تحریم مسئله ای اساسی در برقراری روابطی موثر است، عضویت افراد حقیقی در هیات مدیره این مجموعه چه آورده ای برای بازار اتکایی کشور داشته است ؟ این در حالی است که ایران در سال های اخیر بهره برداری آموزشی لازم هم در این زمینه نداشته است.

 بنابراین این سوال مطرح است که عضویت جهانگیری در هیات مدیره (ایشین ری) چه آورده ای را برای مجموعه صنعت بیمه دارد؟ و عضویت سلیمانی و اعضای هیات عامل قبلی بیمه مرکزی ایران چه آورده ای را برای صنعت بیمه داشته است؟ آیا عضویت در مجموعه ای که در شرایط فعلی اقدام موثری برای صنعت بیمه کشور نداشته مایه مباهات است؟

  
 

اگر تحریم ها اجازه برقراری چنین ارتباطی را نمی دهد شاید بهتر باشد تا با واگذاری سهام کشور در این مجموعه منابع حاصل را در صندوق ویژه تحریم نگه داشت.

بیمه اتکایی آسیایی (Asian Re)در سال 1979 با هدف قبول عملیات اتکایی از بازارهای عضو و منطقه، سرمایه گذاری در منطقه و ارایه کمکهای فنی با هدف رشد و توسعه بیمه در کشورهای جنوب شرقی اسیا توسط سازمان ملل تاسیس شد، سرمایه این شرکت  200 میلیون دلار است که حدود 100 میلیون دلار آن پرداخت شده است و کفایت سرمایه آن 514درصد است. در سایت این نهاد گزارشی در خصوص عملکرد و پرتفوی این مجموعه وجود ندارد و تنها به معرفی چشم انداز و استراتژی آن و عکس برگزاری نشست ها اکتفا شده است. نام ایران در میان اعضای تاثیرگذار و سیاست گذار این مجموعه دیده می شود اما نمایندگان ایران در این شرکت در سال های طولانی تحریم نتوانسته اند مکانیزمی را پیشنهاد و یا سیاست گذاری کنند که ایشن ری در مواقع لزوم برای اعضا خود مفید باشد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود