امروز: جمعه، 7 مهر 1402
02/31 1399

گروه سایبان - از بیمه تعاون خبر می رسد که این شرکت در راستای سیاست های بیمه مرکزی در خصوص حذف بیمه نامه فیزیکی زیر ساخت لازم برای دسترسی و اخذ الکترونیکی بیمه نامه شخص ثالث را بعنوان اولین شرکت بیمه ای برای بیمه گزاران خود فراهم کرده است.

به گزارش رازپول، در مکانیزمی که بیمه تعاون فراهم کرده،در لحظه صدور بیمه نامه پیامکی برای بیمه گزار ارسال خواهد شد که با وارد کردن فیلدهای اطلاعاتی شماره بیمه نامه و کد بیمه گزار بیمه نامه ثالث قابل رویت و چاپ است.

بر اساس اقدامات بیمه تعاون از این پس در کلیه فرآیند صدور از جمله فروش و تمدید بیمه نامه و خسارت بیمه نامه شخص ثالث، بدون نیاز به ارائه بیمه نامه فیزیکی قابل انجام خواهد بود.

پیش از این رییس کل بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ای ابلاغ کرده بود  که به منظور تسهیل دسترسی بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات بیمه‌نامه‌های خود و ارائه خدمات بیمه‌ای به آنها بدون نیاز به ارائه نسخه فیزیکی بیمه‌نامه، از ابتدای خردادماه سال جاری اقدامات چهار گانه زیر را انجام دهند:

غلامرضا سلیمانی در این ابلاغیه شرکت های بیمه ای راموظف کرده است تا زیرساخت‌های لازم برای دسترسی و اخذ الکترونیکی کلیه اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث صادره را با حفظ امنیت اطلاعات شخصی اشخاص، برای بیمه‌گذاران خود فراهم نمایند.


رییس شورای عالی بیمه هم چنین به شرکت های بیمه ای تاکید کرده است که کلیه بیمه‌نامه‌های شخص ثالث خود را پس از دریافت کد یکتا از بیمه مرکزی ایران صادر نموده و لینک دریافت نسخه قابل چاپ بیمه‌نامه را از طریق ارسال پیامک، کد یکتا، آدرس الکترونیکی صفحه استعلام اصالت بیمه‌نامه از بیمه مرکزی ایران و نیز از آن شرکت را به بیمه‌گذاران خود اعلام نمایند.


سلیمانی در این ابلاغیه اعلام کرده است که شرکت های بیمه ای کلیه فرآیندهای صدور و پرداخت خسارت بیمه‌نامه شخص ثالث از جمله فروش و تمدید بیمه‌نامه، اعمال تخفیف عدم خسارت و رسیدگی و پرداخت خسارت را بدون نیاز به ارائه بیمه‌نامه فیزیکی انجام دهند.

رییس کل بیمه مرکزی شرکت های بیمه ای را موظف کرده است که این موارد را از طرق مقتضی به اطلاع بیمه‌گذاران و سایر ذی‌نفعان برسانند.

 
 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود