امروز: پنجشنبه، 29 مهر 1400
02/16 1399

 گروه سایبان - بیمه ملت به عنوان تنها و اولین شرکت بیمه خصوصی موفق به تمدید  مجوز قبولی اتکایی خارج از کشور ازسوی بیمه مرکزی شد.

به گزارش روابط عمومی، بیمه ملت به عنوان اولین و تنها شرکت بیمه خصوصی دارای مجوز قبولی اتکایی خارج از کشور، موفق شد به استناد ضوابط اجرایی ماده 20 آیین ‌نامه شماره 5/40 بیمه مرکزی، تمدید این مجوز را دریافت کند.

بر اساس این گزارش، بیمه ملت ، علاوه بر مجوز قبولی اتکایی از خارج، دارای مجوز قبولی اتکایی داخل نیز می باشد.

این موفقیت یکی از گام‌های بزرگ صنعت بیمه در جهت رشد و تعالی صنعت بیمه و گسترش حوزه عملکرد این صنعت فراتر از مرزهای ملی است. بیمه ملت می‌تواند ریسک‌های شرکت‌های بیمه خارج از کشور را تحت پوشش قرار دهد.

گفتنی است؛ پيش از حضور بیمه ملت به عنوان تنها شرکت خصوصی در بین شرکت‌های دارای مجوز قبولی اتکایی خارجی، تنها شرکت‌های بيمه دولتی طبق اساسنامه خود می‌توانستند قبولي اتكايی خارجی داشته باشند.

عملیات اتکایی با رعایت ضوابطی که از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده انجام می‌شود؛ بدین صورت که موسسات بیمه باید با حداقل سرمایه پرداخت شده لازم برای انجام قبولی اتکایی از خارج ، دارای حداقل رتبه A از موسسه رتبه‌بندی S&P یا معادل آن از سایر موسسات رتبه بندی معتبر بین‌المللی باشد.

در كنار توانگری مالی بالا و سرمايه قابل‌قبول، شركت دريافت‌كننده مجوز اتكايي خارجی، موظف است نرم‌افزارهای لازم را برای محاسبه تجمع خطر داشته باشد.

 ضمن آن‌كه بیمه مرکزی هرگز اجازه نمیدهد شرکت‌های بیمه با قبول ریسکی پرخطر از خارج کشور، تعهدات داخلی خود را به مخاطره بیندازد؛ بلکه ریسک باید با کیفیت و طبق محاسبات فنی بیمه‌گری پذیرفته شود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود