امروز: دوشنبه، 24 مرداد 1401
12/21 1398

ساناز نامغ - غلامرضا سلیمانی با ارسال نامه ای فوری به مدیران عامل شرکت های بیمه تمهیدات جدید بیمه مرکزی را برای تمدید بیمه نامه های شخص ثالث و به منظور رفاه حال بیمه گذاران و کاهش مراجعات مردمی اعلام کرد.

به گزارش رازپول ، رئیس کل بیمه مرکزی در نامه ی خود به شرکت های بیمه آورده است : با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور ،در راستای کاهش مراجعات مردمی به شرکت های بیمه و نمایندگی های آنها به منظور پیشگیری تز انتقال ویروس همه بیمه گذاران بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه می توانند با مراجعه به سایت شرکت های بیمه نسبت به خرید بیمه نامه برخط اقدام کنند.


وی در خصوص جزئیات چگونگی اجرای این دستورالعمل در نامه خود آورده است : طبق هماهنگی به عمل آمده با شرکت های بیمه و در راستای مسئولیت اجتماعی مقرر شد برای آن دسته از بیمه گذارانی که امکان خرید بیمه نامه از طریق فوق الذکر میسر نیست شرکت بیمه ذی ربط نسبت به تجدید بیمه نامه های صادره شرکت خود تا 15 اردیبهشت 1399 منقضی می شوند به صورت یکساله اقدام و مراتب را به روش های مقتضی به بیمه گذاران خود اعلام کند.


در این صورت میزان تعهدات بیمه نامه هایی که تا پایان سال 1398 منقضی می شوند بر اساس مبلغ ریالی دیه سال 1398 و بیمه نامه هایی که تاریخ انقضای آنها در سال 1399 است (در صورت افزایش مبلغ ریالی دیه) بر اساس تعهدات جدید سال 1399 خواهد بود. بیمه گذاران مذکور در این دوره موظفند حداکثر تا 15 اردیبهشت سال 1399 نسبت به اخذ بیمه نامه و تسویه حق بیمه  مربوط اقدام کنند. زمان شروع پوشش این گونه بیمه نامه ها به صورت پیوسته و از تاریخ انقضای بیمه نامه قبلی خواهد بود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود