امروز: پنجشنبه، 29 مهر 1400
09/12 1398

گروه سایبان - عادل منیر دبیر فدراسیون بیمه گران و بیمه گران اتکایی آسیایی و آفریقایی (فیر) پس از دیدار با رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت های بیمه امروز از بیمه اتکایی امین بازدید کرد.

  

به گزارش رازپول، ظاهرا بیمه اتکایی امین تنها شرکتی است که دبیر فدراسیون بیمه گران و بیمه گران اتکایی آسیایی و آفریقایی (فیر) در ایران از آن بازدید کرده است.

او که شب گذشته در جمع مدیران عامل شرکت های بیمه حاضر شده است تحریم ها را مهم ترین دلیل تقلیل همکاری فیر با بیمه گران ایرانی مطرح کرده است.


در همین زمینه سید مصطفی کیایی مدیرعامل بیمه اتکایی امین در پاسخ به این پرسش که آیا علی رغم عدم تلاش دبیر فدراسیون بیمه گران و بیمه گران اتکایی آسیایی و آفریقایی (فیر) برای حضور بیمه های ایرانی در نشست های سالانه باید به ارتباط با این مجموعه ادامه داد اعلام کرد که از ارتباط فعلی با «فیر» منافعی حاصل شرکت های ایرانی نشده است اما به نظر می رسد که باید این ارتباط را حفظ کرد.


وی با اشاره به اینکه بیمه مرکزی به عضویت در این مجموعه ادامه داده است و به تبع شرکت های بیمه نیز باید از سیاست های نهاد ناظر پیروی کنند گفت که با این رویکرد بیمه اتکایی امین نیز به تداوم همکاری در این کنفدراسیون ادامه می دهد .

کیایی در پاسخ به اینکه در جلسه شب گذشته عادل منیر با مدیران ایرانی چه گذشت، اذعان دارد که در این دیدار به همکاری های آموزشی و تبادل اطلاعاتی تاکید شد و «فیر» مهمترین دلیل تعاملات کمرنگ خود را موضوع تحریم ها عنوان کرد.


با توجه به دعوت انجام شده توسط شرکت بیمه اتکایی امین، آقای دکتر عادل منیر دبیر کل فیر به همراه خانم هبا فواد معاون دبیرکل در تاریخ 1398/09/11 از شرکت بیمه اتکایی امین بازدید نمودند. در این جلسه در خصوص همکاری نزدیکتر بیمه اتکایی امین با صندوق های FAIR و پیشنهاد همکاری انجمن بین المللی بیمه و فیر توسط بیمه اتکایی امین که عضو هر دو انجمن می باشد مطرح گردید.

همچنین در ارتباط با گسترش همکاری در زمینه های علمی – آموزشی، پیشنهاد همکاری آکادمی ملی بیمه هند (NIA) و انستیتو های علمی بیمه ای با شرکتهای عضو فیر مذاکره گردید.

در این جلسه كيايي پیشنهاد همکاری شرکت بیمه اتکایی امین با شرکتهای بیمه اتکایی آفریقایی عضو فیر، مطرح كرده است و راهکارهای گسترش همکاری دو جانبه  بین بیمه اتکایی امین و شرکت اتکایی GIC به عنوان دو شرکت عضو فیر مورد بررسی قرار گرفت.كيايي مي گويد ايجاد ارتباط با شركت هايي در كشورهايي مانند هند، چين، روسيه و پاكستان مي تواند به عبور از تنگناها كمك كند و فير مي تواند زمينه ديدار با اين شركت ها را پديد اورد.

 

ابراهیم کاردگر مدیرعامل بیمه دانا نیز در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص موضوعات مطرح در جلسه شب گذشته اذعان کرد که با توجه به رویدادهای اخیر «فیر» دبیرکل این مجموعه مورد انتقاد مدیران ایرانی قرار گرفت .

وی اذعان کرد که عادل منیر به بازار بیمه ای ایران به عنوان یک بازار سود ده نظر مثبت داشت و مراتب تاسف خود را از عدم حضور شرکت های در اجلاس های اخیر مطرح کرد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود